رییس جمهوری ونزوئلا:

آمریکا در آشوب های ونزوئلا دست دارد

ونزوئلا,سی ا ن ان

تهران- ایرنا- ˈنیکلاس مادوروˈ رییس جمهوری ونزوئلا با انتقاد از دخالت های امریکا در امور داخلی کشورش، از وجود مستندات و مدارک کافی در این زمینه خبر داد.

به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، مادورو در مصاحبه با این شبکه همچنین گفت که انتقاد آمریکا از نحوه برخورد ونزوئلا با گروه های برانداز سیاسی بی اساس است، زیرا واشنگتن نیز به طور حتم رویکرد مشابهی را در قبال چنین گروه هایی در امریکا اتخاذ می کند.

رییس جمهوری ونزوئلا ادامه داد: ˈاگر یک گروه سیاسی در آمریکا اعلام کند قصد دارد رییس جمهوری این کشور را وادار به ترک قدرت، استعفا و تغییر قانون اساسی کند، قطعا باراک اوباما واکنش نشان می دهد و از تمامی اختیاراتی که قانون در اختیارش قرار داده است، برای برقراری نظم استفاده خواهد کرد.ˈ

مادورو با بیان این که اقلیتی در میان مخالفان دولتش در پی پیشبرد ˈطرح آشوبˈ هستند، ˈ لئوپولدو لوپزˈ را از جمله شخصیت هایی در جناح مخالفان سیاسی معرفی کرد که برای سرنگونی دولت قانونی در ونزوئلا نقشه راه تهیه کرده است.

مادورو آمریکا را به دست داشتن در ناآرامی های اخیر در کشورش متهم کرد و به سی.ان.ان گفت:ˈ مدارک کافی در دست است که نشان می دهد ماموران و آژانس ها اطلاعاتی آمریکا برای پایان دادن به انقلاب بولیواری دسیسه چینی می کنند.ˈ

مترجمام **1302** 1064
کد N167191