دیوید کامرون و پاپ به سرزمین‌های اشغالی نمی‌روند

نخست‌وزیر انگلیس و رهبر کاتولیک‌های جهان به خاطر اعتصاب دیپلمات‌های اسرائیلی، سفر خود به سرزمین‌های اشغالی را احتمالا لغو می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان و دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس احتمالا در پی اعتصاب دیپلمات‌های رژیم صهیونیستی سفر خود به تل‌آویو را لغو می‌کنند.

کامرون قرار است در چند روز آتی در پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) سخنرانی کند، اما اعتصاب دیپلمات‌های این رژیم در قدس و نواحی اطراف ممکن است باعث لغو این سفر رسمی شود.

سفارت رژیم صهیونیستی در لندن اعلام کرد که با نمایندگانی از جانب دولت انگلیس صحبت کرده و به آن گفته است که وزارت خارجه این رژیم در حال حاضر آماده استقبال از کامرون نیست.

سفارت انگلیس در تل‌آویو در این باره اظهارنظری نکرده است. کامرون پیشتر در ماه گذشته میلادی سفر خود به سرزمین‌های اشغالی را در پی وقوع سیل در انگلیس لغو کرده بود.

پاپ فرانسیس نیز قرار بود اواخر مه سال جاری میلادی به دعوت از شیمون پرز، رئیس رژیم صهیونیستی به سرزمین‌های اشغالی برود اما یکی از منابع در وزارت خارجه رژیم صهیونیستی گفت، این سفر از جانب هیاتی از واتیکان به خاطر اعتصاب دیپمات‌های اسرائیلی لغو شده است.

در جریان اعتصاب دیپلمات‌های وزارت خارجه اسرائیل در تابستان 2013 میلادی، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به سرویس امنیت اسرائیل (موساد) و وزارت جنگ رژیم صهیونیستی دستور داد تا سفرهای خارجی را سازماندهی کنند.

اوایل هفته گذشته نیز زمانی که وی از هواپیمایش در فرودگاه لس‌ آنجلس آمریکا بیرون آمد، هیچ یک از مقام‌های کنسولگری اسرائیل به ملاقات وی نیامدند.

علت اصلی اعتصاب دیپلمات‌های اسرائیلی میزان دستمزدها، سیاست تبعیض‌آمیز مالیاتی و فقدان در نظر گرفتن مزایا برای زنان و همسرانشان است.

در بیانیه وزارت خارجه رژیم صهیونیستی آمده است: در حالی که تل‌آویو با طیفی از مشکلات در سطح بین‌الملل از جمله بایکوت گسترده مواجه است، دیپلمات‌ها احساس می‌کنند که وظایفشان و پرداخت دستمزدهایشان در پیچ و خم کاغذ بازی وزارت دارایی اسرائیل گیر افتاده است؛ افرادی که چیزی درباره اهمیت کار دیپلمات‌ها و اثر آن به امنیت ملی اسرائیل نمی‌دانند.

انتهای پیام

کد N167019