اخوان المسلمین:

تصمیم عربستان بر خلاف روابط تاریخی آن با اخوان المسلمین است

آفریقا و خاورمیانه

اخوان المسلمین مصر در بیانیه ای در واکنش به درج نام این گروه در فهرست سازمانهای تروریستی از سوی عربستان سعودی اعلام کرد که این اقدام نقض روابط تاریخی ریاض با اخوان المسلمین است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، اخوان المسلمین مصر در بیانیه ای در واکنش به اقدام اخیر عربستان سعودی مبنی بر درج نام این گروه در فهرست سازمانهای تروریستی اعلام کرد: این اقدام بر خلاف روند روابط تاریخی عربستان با اخوان المسلمین است.

در ادامه بیانیه گفته شده است: اخوان المسلمین به عربستان سعودی مبنی بر اینکه کافر یا مرتد است نمی نگرد بلکه روابط این گروه مبتنی بر نصیحت و ارشاد است.

در این بیانیه آمده است: اخوان المسلمین مواضع خود را بر اساس اینکه اپوزیسیون و مخالف قدرت حاکم است بنا نمی کند بلکه مواضع این گروه بر اساس دعوت به حکمت و دور اندیشی و پرهیز از خشونت است.

خاطرنشان می شود پادشاه عربستان با صدور فرمانی، اخوان المسلمین را یک گروه تروریستی خواند. مصر از این تصمیم استقبال کرده است و از تمام کشورهای امضا کننده توافقنامه عربی مبارزه با تروریسم خواسته است که اقدام مشابه عربستان سعودی را اتخاذ کنند. این توافقنامه در سال 1998 امضا شده است.