باقری: جناح فرهنگی مومن شامل قشر خاصی نمی‌شود

سیاسی

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان این که در همه جریانات و گروه‌ها افراد مومن و متدین به فرهنگ اصیل دینی وجود دارد، اظهار کرد: همه سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی کشور باید مراقب دل نگرانی‌های مقام معظم رهبری باشند.

محمد باقری در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در خصوص بیانات اخیر مقام معظم رهبری درباره وضعیت فرهنگی کشور، گفت: دغدغه‌های رهبری، دغدغه‌هایی است که از ابتدای انقلاب تا امروز وجود داشته و ایشان در بیانات خود نگرانی‌هایشان را مطرح کرده‌اند.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد حل مشکلات کشور حتی بحث اقتصاد مقاومتی بسته به حل زیرساخت‌های فرهنگی جامعه است و اگر ما بخواهیم در بخش اقتصاد مقاومتی پیروز شویم و کشور پیشرفت کند باید مشکلات فرهنگی پا به پای مشکلات اقتصادی حل و رفق کنیم.

نماینده مردم بناب در مجلس با تاکید بر تقویت جناح مومن و انقلابی حوزه فرهنگ تصریح کرد: به نظر بنده این جناح فرهنگی مومن شامل قشر خاصی نمی‌شود و این افراد مومن و متدین در هر جریان و گروه سیاسی وجود دارند که به فرهنگ اصیل دینی معتقدند و آن‌ها باید احساس وظیفه کرده و پا در میدان عمل بگذارد.

باقری خاطرنشان کرد: متاسفانه با وجود این که متولیان و مسئولان فرهنگی زیادی در کشور وجود دارد اما سازمان مشخصی برای همگام کردن و نظارت پیوسته بر آن ها وجود ندارد و هر دستگاه برای خود سیاست‌های فرهنگی را مدنظر قرار داده و طبق برداشت خود عمل می‌کند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین بیان کرد : ان‌شاءالله مقام معظم رهبری در آینده‌ای نزدیک سیاست‌های کلی فرهنگی کشور را مطرح می‌کند که از آن زمان به بعد تمامی دستگاه‌ها و سازمان های فرهنگی طبق آن عمل خواهند کرد.

وی یادآور شد: به نظر بنده در حال حاضر و در اوایل دولت آقای روحانی برخی تصور می‌کنند فضای دیگری در کشور ایجاد شده و می‌توانند کارهای ضد فرهنگی کنند که رهبری نیز به موضوع اشاره داشتند و باید گفت آقای روحانی باید مراقب تیم فرهنگی خود باشند تا دغدغه‌های مقام معظم رهبری برطرف شود.

باقری در پایان با بیان این که تمامی دستگاه‌های فرهنگی کشور باید پاسخگوی دستگاه‌های نظارتی باشند، گفت: دستگاه فرهنگی فقط شامل دو وزارتخانه ارشاد و ورزش و جوانان نمی‌شود بلکه شامل ائمه جماعات، سپاه پاسداران، بسیج، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه است که همگی باید مراقب دلنگرانی‌های مقام معظم رهبری باشند.

انتهای پیام

کد N166514