یک استاد حوزه: باید معارف فاطمی را برای مردم بیان کنیم

یک استاد برجسته حوزه علمیه با انتقاد از برخی مورخان که حقایق تاریخی اسلام را به مردم بیان نمی‌کنند گفت: در جهان اسلام برخی گروه‌ها و علمای آنها بنا را بر مخالفت گذاشتند و با آنکه رسول خدا(ص) فرموده مخالفت می‌کنند و هرچه خلاف خواسته‌هایشان باشد از بین می‌برند.

یک استاد برجسته حوزه علمیه با انتقاد از برخی مورخان که حقایق تاریخی اسلام را به مردم بیان نمی‌کنند گفت: در جهان اسلام برخی گروه‌ها و علمای آنها بنا را بر مخالفت گذاشتند و با آنکه رسول خدا(ص) فرموده مخالفت می‌کنند و هرچه خلاف خواسته‌هایشان باشد از بین می‌برند.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله شیخ نجم الدین طبسی در همایش "فاطمیه و فرصت‌های تبلیغ" با اشاره به فضائل حضرت زهرا (س) از منابع اهل سنت افزود: علمای بزرگ اهل سنت در کتاب‌های خود درباره فضائل و جایگاه اهل بیت (ع) به ویژه حضرت فاطمه(س) مطالب بسیاری نقل کرده‌اند؛ بنابراین روش اهل سنت با روش تکفیری‌ها و وهابی‌ها فرق می‌کند.

وی تصریح کرد: از نظر تکفیری‌ها و وهابی‌ها سنی کسی است که فحش دهد و لعن کند در حالی که این فرد سنی نیست بلکه ناصبی است و همان است که پیامبر (ص) این افراد را سگ‌های جهنم معرفی می‌کند.

این استاد حوزه و تاریخ اسلام با اشاره به مطلبی از جوینی شافعی در ارتباط با فضائل حضرت زهرا به عنوان عالم اهل سنت، گفت: وی نقل می‌کند که پیامبر خدا (ص) حضرت فاطمه،‌ حضرت علی(ع) و حسنین را در کنار خود جمع کردند و گریه کردند و فرمودند من و این چند نفر با کرامت‌ترین مخلوقات هستیم و کسی در کرامت و فضلیت به ما نمی‌رسد و روی کره زمین انسان‌های که از این 4 نفر محبوب‌تر پیش من باشند سراغ ندارید.

طبسی تصریح کرد: متاسفانه برخی بنا گذاشته‌اند که حقایق و وقایع تاریخی را انکار کنند و هر جا به نفع‌شان نیست از بین ببرند همانطور که می‌بینیم مثلا در جریان شهادت حضرت زهرا (س)، گرفتن بیعت اجباری از امام علی(ع) یا جریان غدیر و ثقلین حقایق از طرف برخی افراد نقل نشده زیرا حاکمیت دست افرادی است که مردم را به جای دیگری می‌برند در حالی که حضرت رسول خدا(ص) امت خود را به سمت اهل بیت خود هدایت کرد اما برخی به آنها جسارت کردند خانه‌شان را آتش زدند، فرزندان رسول خدا را به شهادت رساندند و به قاتلا‌نشان جایزه دادند.

این استاد حوزه علمیه گفت: سیاست ناصبی‌های همین است که حقایق را مخفی و نابود کنند و به مردم نگویند چه اتفاقی افتاده است. بر این اساس می‌بینیم وقتی یک عالم اهل سنت درباره شهادت حضرت زهرا سخن گفته دیگران او را به پایین‌ترین درجه کشانده و او را گمراه و منحرف نامیده‌اند.

طبسی با انتقاد از این دسته افراد مبنی بر اینکه چرا حقایق تاریخی اسلام را نمی‌گویند و اگر کسی بگوید او را سرکوب می‌کنید گفت: به عنوان مثال در تاریخ اینگونه جا انداخته‌اند که بنی‌امیه خویشاوندان پیامبر بوده‌اند در حالی که ما می‌بینیم آنها اصلا عرب نیستند اینها همه از کشورهای اروپایی و ایتالیا هستند اما با یک قیل و قال به همه آنها شناسنامه حجازی و عربی دادند در حالی که آنها اصلا ارتباطی با اعراب نداشتند.

وی در پایان با بیان اینکه باید با استفاده از فرصت ایام فاطمیه معارف فاطمی و حقایق موجود در این زمینه را برای مردم بیان کنیم گفت: با تمام ظلمی که در حق حضرت زهرا(س) شد اما دعای آن حضرت این بود که خدایا به حق محمد و آل محمد(ص) گناهان همه گنه‌کاران را ببخش.

انتهای پیام

کد N165980