آیت‌الله ‌نوری‌همدانی:

غرب به دنبال بی هویت کردن جوامع اسلامی است

سیاسی

آیت‌الله نوری همدانی با تاکید بر این‌که غرب به دنبال تغییر هویت دینی جوامع اسلامی و جوانان است، گفت: باید برای کسانی که تربیت‌پذیر نیستند، فکری کرد تا جامعه دچار مشکلات فرهنگی نشود.

آیت‌الله نوری همدانی با تاکید بر این‌که غرب به دنبال تغییر هویت دینی جوامع اسلامی و جوانان است، گفت: باید برای کسانی که تربیت‌پذیر نیستند، فکری کرد تا جامعه دچار مشکلات فرهنگی نشود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم از مرکز خبر حوزه، این مرجع تقلید روز پنجشنبه در دیدار جمعی از فرهنگیان، به فلسفه خلقت انسان با استناد به آیات و روایات اشاره و اظهار کرد: انسان برای رسیدن به کمال آفریده شده و رشد و نمو او باید به دست مربیان متدین باشد.

وی با اشاره به اهمیت تعلیم و تربیت از دیدگاه اسلام، افزود: همان‌طور که خلقت زمین بر اساس نظم و قانون خاصی است، خلقت انسان هم جز برای تعلیم و تربیت نبوده است.

نوری همدانی، تعلیم و تربیت برگرفته از علوم دینی را از ضروریات دانست و ابراز کرد: باید جوامع بشری را با آموزه‌های الهی هدایت و به کمال رساند.

این مرجع تقلید، تعلیم و تربیت را از مشکل‌ترین کارها خواند و تصریح کرد: زندگی انسان دارای ابعاد مختلفی است، اما بعد فرهنگی از همه آنها با اهمیت‌تر است؛ چرا که با روح و جسم انسان در ارتباط است.

نوری‌همدانی در ادامه به خطر سکولار در اندیشه‌های جوانان اشاره کرد و گفت: سکولار مدرنیته غرب، به دنبال تغییر هویت دینی جوانان بوده و تاکنون به موفقیت‌هایی رسیده است.

این مرجع تقلید با بیان این‌که علوم طبیعی برگرفته از سکولار نیست، خاطرنشان کرد: علوم طبیعی بر گرفته از علوم وحیانی و عقلانی است و دشمنان تلاش دارند که جامعه را به لحاظ دینی و فرهنگی بی هویت کنند.

نوری همدانی، برنامه تربیتی، مربی، مدیر و تربیت‌پذیری شاگرد را از مهمترین عوامل شکل گیری شخصیت دینی و فرهنگی افراد دانست و افزود: محتوای کتاب ها باید برگرفته از توحید و معارف الهی باشد.

وی در پایان، معلمی و هدایت‌گری را شغل انبیا عنوان کرد و یادآور شد: باید برای کسانی که تربیت‌پذیر نیستند، فکری کرد تا جامعه دچار مشکلات فرهنگی نشود.

انتهای پیام

کد N165975