یک مقام قضایی:

قانون‌شکنی برای تشکیلات قضایی قابل تحمل نیست

دادگستري مازندران

رییس کل دادگستری استان مازندران با هشدار به اخلال کنندگان امنیت در جامعه، گفت: قانون‌شکنی برای تشکیلات قضایی قابل تحمل نیست.

رییس کل دادگستری استان مازندران با هشدار به اخلال کنندگان امنیت در جامعه، گفت: قانون‌شکنی برای تشکیلات قضایی قابل تحمل نیست.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مازندران، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی تقوی فرد با بیان این که آرامش و امنیت حق مردم است، اظهار کرد: احساس امنیت در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و ... باید برای مردم ملموس باشد.

رییس کل دادگستری استان مازندران در ادامه برخورد قاطع دستگاه قضایی با اشرار و سارقان مسلح را دارای توجیه عقلی و مصلحتی دانست و با اشاره به فرمایشات رییس دستگاه قضا، تصریح کرد: باید برای حفظ امنیت در کشور برخورد قاطع با اشرار داشته باشیم و کسی که بر روی مردم اسلحه می‌کشد بر اساس قانون محارب است.

این مقام قضایی با بیان این که در بحث پیشگیری اولویت با کاهش جرایم است، افزود: گرچه کشف جرم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اما باید با تلاش و اتخاذ تدابیر لازم در پی کاهش وقوع جرایم باشیم؛ چرا که برخورد با جرایم پس از وقوع آن هزینه‌های کلانی برای جامعه درپی خواهد داشت. در این راستا نیز با تشکیل معاونت پیشگیری از وقوع جرم در قوه قضاییه، قدم های اولیه آن برداشته شده است.

وی با بیان این که در کنار اقدامات دستگاه قضایی سایر نهادها نیز باید اقدامات متناسب را در جهت پیشگیری از وقوع جرم انجام دهند، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اقتصادی با بهبود وضعیت اقتصادی و دستگاه‌های فرهنگی نیز با استفاده از ظرفیت‌های بالای مساجد، علما و نخبگان در بحث پیشگیری همراهی کنند.

رییس کل دادگستری استان مازندران افزود: برخی از اقشار جامعه فکر می‌کنند بیکاری عامل دزدی و بسیاری از جرایم است، گرچه بیکاری می تواند عامل بسیاری از جرایم باشد، اما در وهله نخست این بی فرهنگی است که ذهن را به سمت سرقت و سایر جرایم سوق می‌دهد و همان طور که در جامعه می‌بینیم شاید انسان‌هایی باشند که ده‌ها شغل دارند و باز هم در فکر دزدی و کلاهبرداری هستند.

تقوی‌فرد در ادامه با اشاره به استقلال قاضی در رسیدگی به پرونده‌های قضایی، گفت: یکی از محسنات دستگاه قضایی استقلال قاضی است و ضمن حمایت از این استقلال اگر قاضی تخلفی داشته باشد، این امر به صورت جداگانه رسیدگی می شود.

رییس کل دادگستری استان مازندران با بیان این که همه ما برای یک نظام و تحت نظر ولی فقیه خدمت می کنیم، خاطرنشان کرد: برای کسانی که دل برای این نظام می سوزانند و برای پیشرفت آن گام برمی‌دارند باید تشویق در نظرگرفته شود و در مقابل کسانی که فکرشان با این نظام سازگار نیست و تلاشی هم در این خصوص انجام نمی‌دهند، جایگاهی در این جامعه نخواهند داشت.

انتهای پیام

کد N165971