لاوروف: تحریم‌ها علیه روسیه فضا را متشنج می‌کند

سیاسی

سرگئی لاوروف با بیان این که تصمیم واشنگتن برای اعمال تحریم‌ها علیه روسیه فضا را متشنج می‌کند، تصریح کرد که مسکو و واشنگتن تاکنون به توافق نهایی در خصوص اوکراین دست نیافته‌اند.

سرگئی لاوروف با بیان این که تصمیم واشنگتن برای اعمال تحریم‌ها علیه روسیه فضا را متشنج می‌کند، تصریح کرد که مسکو و واشنگتن تاکنون به توافق نهایی در خصوص اوکراین دست نیافته‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه پس از دیدارش با جان کری، وزیر خارجه آمریکا در رم اظهار کرد: ما تاکنون به توافق نهایی در خصوص اوکراین دست نیافته‌ایم و می‌خواهیم بدانیم که منظور شریکان ما از پیشنهادشان در خصوص ایجاد یک راهکار بین‌المللی در مورد اوکراین چیست.

وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که احترام به توافق 21 فوریه اهمیت دارد، به ویژه آنچه که در مورد اصلاح قانون اساسی و تشکیل دولت وحدت ملی و برگزاری انتخابات است.

وی با بیان اینکه باید تمامی مناطق در اوکراین با هر روندی در این خصوص موافقت کنند، اظهار کرد که پیشنهادهای وزیر خارجه آمریکا را به اطلاع ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه خواهد رساند.

وی با بیان اینکه با کری توافق یافته که مسکو پیشنهادهای آمریکا را مورد بررسی قرار دهد، تصریح کرد که این ولادیمیر پوتین است که تصمیم را اتخاذ خواهد کرد.

این مقام روسی خاطر نشان کرد: تصمیم‌های واشنگتن بر روی اعمال تحریم‌ها علیه روسیه، فضا را متشنج می‌کند. من توجه وزیر خارجه آمریکا را نسبت به این مسئله جلب کردم که در حال حاضر تنش‌ها رو به افزایش است و فهرست شهروندان روسی که از ورود آنها به آمریکا ممانعت به عمل می‌آید، اعلام شده است.

این مقام روسی تصریح کرد: کری تاکید کرد که چنین فهرستی تاکنون تدوین نشده و آنچه که مطرح است تنها صدور دستوری در این خصوص است. پاسخ کری اساسا هیچ چیزی را تغییر نمی‌دهد و سخنانی در خصوص این فهرست‌ها به نوبه خود تهدیدی علیه روسیه تلقی می‌شود. تصمیم تعلیق فعالیت گروه 8 نیز تهدیدی علیه مسکو به شمار می‌آید.

لاوروف با بیان اینکه زبان تحریم‌ها و دادن اولتیماتوم به مذاکرات طبیعی کمکی نمی‌کند، به این مسئله اشاره کرد که پوتین موضع شفافی را در خصوص اوکراین اتخاذ کرده و این موضع به صورت چشمگیری در جهان، مورد قبول واقع شده است.

انتهای پیام

کد N165784