وقوع چندین انفجار در جنوب بغداد؛ بیش از 100 کشته و زخمی

سیاسی

منابع امنیتی عراق اعلام کردند که انفجارهای اخیر در جنوب بغداد بیش از 100 کشته و زخمی بر جای گذاشته است.

منابع امنیتی عراق اعلام کردند که انفجارهای اخیر در جنوب بغداد بیش از 100 کشته و زخمی بر جای گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المیادین، منابع امنیتی عراق اعلام کردند که در انفجارهای سه خودروی بمب‌گذاری شده در منطقه "الحله" واقع در جنوب بغداد دست‌کم 71 تن کشته و 38 تن دیگر زخمی شدند.

در شهر "الصدر" واقع در بغداد بر اثر انفجار بمبی در یک قهوه‌خانه، چهار تن کشته و 15 تن دیگر زخمی شدند. همچنین انفجار بمب دیگری در مرکز بغداد سه کشته و 23 زخمی بر جای گذاشت.

به گفته مسؤولان پلیس عراق شدیدترین حملات در منطقه "الحله" در جنوب بغداد رخ داد به طوری که بر اثر انفجار دو خودروی بمب‌گذاری شده در این منطقه 9 تن کشته و 28 تن دیگر زخمی شدند.

انفجار سومی در شهرک "الاسکندریه" در جنوب بغداد نیز چهار کشته و 10 زخمی بر جای گذاشت. همچنین در انفجار خودروی بمب‌گذاری شده‌ای دیگری در شمال بغداد پنج تن کشته و 14 تن دیگر زخمی شدند. انفجار بمبی در استان "دیالی" واقع در جنوب شرقی بغداد نیز دو کشته و هفت زخمی بر جای گذاشت. بر اثر انفجار دو بمب دست‌ساز در شرق بعقوبه، پنج تن کشته و 12 تن دیگر زخمی شدند.

همچنین انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در نزدیکی یک رستوران در منطقه "کراده مدیم" واقع در مرکز بغداد چهار کشته و 11 زخمی بر جای گذاشت.

این در حالی است که شبکه خبری اسکای نیوز عربی گزارش داد که در انفجارهای اخیر جنوب بغداد دست‌کم 34 تن کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شده‌اند.

انتهای پیام

کد N165776