پیرموذن: اقتصاد مقاومتی مکمل افزایش قدرت چانه‌زنی ایران است

اقتصاد مقاومتی

نماینده اردبیل گفت: سیاست اقتصاد مقاومتی در کنار نرمش قهرمانانه ابلاغ شده چرا که اقتصاد مقاومتی مکمل افزایش قدرت چانه زنی ایران است.

نماینده اردبیل گفت: سیاست اقتصاد مقاومتی در کنار نرمش قهرمانانه ابلاغ شده چرا که اقتصاد مقاومتی مکمل افزایش قدرت چانه زنی ایران است.

به گزارش خبرنگارایسنا، کمال الدین پیرموذن نماینده مردم، اردبیل نیر، نمین وسرعین در نشستی با خبرنگاران با اشاره به اینکه سیاست اقتصاد مقاومتی در کنار نرمش قهرمانانه ابلاغ شده چرا که اقتصاد مقاومتی مکمل افزایش قدرت چانه زنی ایران است،ایران در توافق ژنو منافع دارد و در راستای تقویت کشور است وگرنه رغبتی نداریم به هر قیمتی با غرب توافق کنیم و اگر در قرارداد مشکلی باشد، به حتم رهبری ورود می کند.

وی اضافه کرد: تعامل عزتخواه و سازنده با دنیا با تاکید بر کشورهای پیرامون در دستور کار سیاست خارجه دولت قرار گرفت.

وی گفت : جامعه ای به توسعه می رسد که از تمام ظرفیت ها و گرایش ها استفاده کند؛ بر این اساس اگر به دنبال منابع انسانی با کفایت نباشیم، هیچ تضمینی برای توسعه نیست.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین مزیت بودجه سال آینده اجرای کامل طرح هدفمندی است، اضافه کرد: پیشتر با اجرای ناقص قانون هدفمندی مقداری پول بین مردم پخش می کردند بدون اینکه سهم بخش های دیگر از جمله صنعت و درمان را بدهند و همین بها ندادن به اشتغال و اقتصاد مولد به لحاظ مشکلات اقتصادی- اجتماعی آثار زیانباری در جوامع شهری گذاشت.

وی دربخش دیگری از سخنان خود به اشاره به عمق فاجعه زیست محیطی در کشور گفت: در کنار آلودگی هوای شهر تهران ، درصورتی که تا یک سال آینده اقدامی در مورد دریاچه ارومیه صورت نگیرد با سونامی نمک روبرو شویم؛ البته اگر اجرای طرح هدفمندی کامل شود، یارانه محیط زیست پرداخت می شود.

پیرموذن همچنین در زمینه افزایش قیمت حامل های انرژی نیز گفت: زمان دقیق آن هنوز مشخص نشده ولی شخص رییس‌جمهور قول داده قیمت حامل ها با شیب مناسبی افزایش یابد که در این صورت اثر محدودی خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N165668