نماینده مردم زاهدان:

اقتصاد مقاومتی یکی از ابزارهای کارآمد تقویت جبهه استقلال ملی است

اقتصاد مقاومتی

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی یکی از ابزارهای کارآمد و کارساز تقویت جبهه استقلال ملی است که می تواند خون تازه ای را به اقتصاد اسلامی کشور تزریق کند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی یکی از ابزارهای کارآمد و کارساز تقویت جبهه استقلال ملی است که می تواند خون تازه ای را به اقتصاد اسلامی کشور تزریق کند.

حسینعلی شهریاری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: براساس اقتصاد مقاومتی باید از تمام ظرفیت های کشور و به ویژه استان بهره گرفت و به سمت خودکفایی اقتصادی و ایجاد بسترهای توسعه و پیشرفت گام برداشت.

نماینده مردم زاهدان در مجلس اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی مفهومی عملی برای جهش کشور در بعد اقتصاد و قدرت نظامی و فرهنگی و علمی و تکنولوژیک است.

وی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان پتانسیل بالا برای رسیدن تحقق اقتصاد مقاومتی در سطح منطقه دارد.

شهریاری وجود معادن غنی در استان، پتاسیل مرز و دریا و همچنین گردشگری را مهمترین مزیت های استان در این رابطه ذکر کرد.

وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان یک استان دانشگاهی و علمی است و می توان از وجود نیروهای بومی و سرمایه های انسانی منطقه در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی استفاده کرد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس خاطرنشان کرد: در اقتصاد مقاومتی برای برداشتن گام‌های بلند برای پیشرفت کشور در حین مقاومت، توجه به کیفیت و قیمت و تنوع تولیدات داخل، اصلاح مدیریت های اجرایی و عملیاتی با نگرش رسیدن به خودکفایی و اتخاذ تدابیری لازم برای خود اتکایی در برخی زمینه‌ها لازم است.

شهریاری با اشاره به تحریم های کشور نیز گفت: اجرای صحیح اصل 44 قانون اساسی و مردمی کردن اقتصاد و توانمندسازی بخش خصوصی می تواند کلید عبور از تحریم‌ها باشد.

وی تاکید کرد: در شرایط تحریمی اعتماد به کارآفرینان واقعی و با سابقه کشور و اتخاذ تمهیداتی که بستر لازم را فراهم سازد، بسیار حائز اهمیت است.

انتهای پیام

کد N165663