قائم مقام وزیر کشور در گفت و گو با ایرنا:

استانداران برنامه آمایش استان را تدوین کنند/ مرزبانان ایرانی در سلامت کامل هستند

استانداران,مرزبانان

تهران - ایرنا - قائم مقام وزیر کشور با اشاره به بسته شدن پرونده انتصاب استانداران در دولت تدبیر و امید گفت: تمامی استانداران کشور باید برنامه آمایش استان خود را تدوین کنند.

حسینعلی امیری عصر جمعه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی ایرنا اظهار داشت: برنامه آمایش استان باید متناسب با شرایط، ظرفیت و توانایی های هر استان و با نگاه توسعه ای تدوین شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر آخرین اقدامات انجام شده برای آزادی پنج سرباز گروگان گرفته شده از سوی گروهک تروریستی جیش العدل، افزود: بر اساس آخرین اخبار سربازان گروگان گرفته شده جمهوری اسلامی ایران در سلامت کامل هستند و پیگیری ها برای آزادی آنان همچنان ادامه دارد.

قائم مقام وزیر کشور همچنین خبر برخی رسانه ها مبنی بر انتصاب محمد حسین فروزان مهر به عنوان معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور را تکذیب کرد و گفت: تا کنون حکمی در این زمینه از سوی وزیر کشور صادر نشده است.** نشست احزاب و سازمان های مردم نهاد با رییس جمهوری در سال 93

امیری در خصوص وعده وزیر کشور مبنی بر دیدار احزاب و سازمان های مردم نهاد با حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری و زمان این دیدار، گفت: بعید می دانم این دیدار در سال 92 برگزار شود.

وی ادامه داد: نشست احزاب و سازمان های مردم نهاد با رییس جمهوری به طور قطعی برگزار خواهد شد، اما با توجه به مشغله رییس جمهوری و مجموعه وزارت کشور در روزهای پایانی سال بعید است که این نشست در سال جاری برگزار شود و به احتمال زیاد این نشست اوایل سال آینده برگزار خواهد شد.** سومین نشست استانداران دولت تدبیر و امید به زودی برگزار می شود

امیری همچنین در خصوص زمان سومین نشست استانداران دولت تدبیر و امید گفت: این نشست به زودی و تا قبل از پایان سال 1392 برگزار خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: برنامه ریزی برای ستادهای تسهیلات سفرهای نوروزی در استانداری های سراسر کشور به منظور آمادگی برای استقبال از مسافران نوروزی، کنترل بازار و تامین مایحتاج مورد نیاز مردم در عید نوروز و مرور سیاست های دولت تدبیر و امید از جمله محورهای سومین نشست استانداران دولت تدبیر و امید خواهد بود.

سیام(4)9254**1594
کد N165547