شهیدی محلاتی در خطبه‌های پیش از نمازجمعه:

گزینه روی میز ما جانبازان، شهدا، ایثارگران و بسیجیان هستند

سیاست داخلی,شهیدی محلاتی,خطبه‌های پیش از نمازجمعه

پیروزی ما از اول انقلاب تا به امروز، مدیون جامعه ایثارگری است و همه ما مدیون شهدا هستیم واگر امروز در جامعه آرامش و امنیت داریم به خاطر آن ا ست که شهدا آرامش و امنیت را از خود سلب کردند تا ما آرامش و امنیت داشته باشیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد: گزینه روی میز ما جانبازان، شهدا، ایثارگران و بسیجیان هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی در خطبه‌های پیش از نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به فرمان امام خمینی در اسفند سال 58 مبنی بر تشکیل بنیاد شهید و امور ایثارگران و تعیین روز 22 اسفند به عنوان روز شهید و بزرگداشت از شهدا گفت: از قضا در اسفندماه آمار شهادت فرماندهان بزرگ که به شهادت رسیده‌اند، بسیار است که می‌توان به شهادت شهیدان باکری، در 6 و 25 اسفند، شهید خرازی در 8 اسفند، شهید همت 17 اسفند و شهید عباس کریمی در 24 اسفند اشاره کرد.

وی با بیان اینکه در میان مردم واژه‌هایی وجود دارد که از ویژگی خاصی برخوردار است و مردم برایشان قداست قائل‌‌اند، اظهار داشت: یکی از این واژه‌ها در میان مسلمین، واژه شهید است. امروز در جامعه ما، شهید و خانواده شهدا به فرموده حضرت امام، چشم و چراغ جامعه هستند.

معاون رئیس جمهور با اشاره به تجلیل از شهدا در قرآن خاطرنشان کرد: در مکتب اسلام، شهدا از قداست خاصی برخوردارند و قرآن می‌فرماید شهید زنده و جاوید است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: درباره شهید باید بگویم که مثلش مانند شمع است که می‌سوزد و از بین می‌رود اما جامعه‌ای را نورافشانی و روشن می‌کند و اگر شهید نبود، امنیت و آرامش به کشور نمی‌داد.

شهیدی محلاتی با تاکید بر اینکه منطق شهدا، منطق سوختن و روشن کردن و دمیدن روح به جامعه مرده انسانی و حماسه آفرینی است، بیان کرد: ما اگر در جامعه بخواهیم ارزش فردی را بالا ببریم می‌گوییم مقام شهید و ایثارگر را داراست. شهدا همیشه در طول تاریخ از جایگاه بالایی برخوردار هستند و تمام مردم از احترام خاصی برای شهدا قائل هستند.

رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران با بیان اینکه فرهنگی که درصدر اسلام موجب رشد اسلام و خروج از جامعه جاهلی شد فرهنگ ایثار و شهادت بود، اذعان داشت: پیروزی ما از اول انقلاب تا به امروز، مدیون جامعه ایثارگری است و همه ما مدیون شهدا هستیم و اگر امروز در جامعه آرامش و امنیت داریم به خاطر آن ا ست که شهدا آرامش و امنیت را از خود سلب کردند تا ما آرامش و امنیت داشته باشیم.

وی افزود: اگر می‌خواهیم اسلام، قرآن و انقلاب باشد باید فرهنگ شهادت و ایثارگری در کشور وجود داشته باشد و اگر امام و مقام معظم رهبری در این مسئله تاکیدی دارند، به خاطر زنده نگه داشتن اسلام و انقلاب است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه زمانی که قرار شد من نماینده مقام معظم رهبری در این بنیاد هم باشم نزد ایشان رفتم و ایشان گفتند فلانی به دنبال این باش تا فرهنگ ایثار و شهدا درجامعه ترویج و نشر کنید، تصریح کرد: 22 اسفند امسال که روز شهداست باید در جامعه بیشتر خودنمایی کند، بنابراین از 22 بهمن تا 22 اسفند طرح سپاس را اجرا کردیم و به همین منظور از 22 هزار خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان دیدار و تجلیل کردیم.

وی با اشاره به دیدارهای رئیس جمهور با خانواده جانبازان و شهدا خاطرنشان کرد: وقتی که من به آقای روحانی پیشنهاد دیدار با خانواده ایثارگران را دادم، ایشان گفتند فلانی آیا فرصت این مسئله هست و وقتی ایشان به دیدار خانواده ایثارگران رفتند در جلسه هیات دولت به وزرا توصیه کردند که به دیدار خانواده شهدا و جانبازان بروید تا روحیه بگیرید.

معاون رئیس جمهور در ادامه به دیدار اخیر رئیس جمهور و خود با یک خانواده شهید اشاره کرد و اظهار داشت: این خانواده 5 شهید را تقدیم به انقلاب اسلامی کرده بود. مادر 92 ساله این خانواده می‌گفت من 4 فرزند را در طی دو سال تقدیم به انقلاب کردم و همسرم نیز پس از شهادت فرزندانم گفت باید من هم شهید شوم که به شهادت نیز دست یافت و من هر چه فکر می‌کنم که هر چقدر از این خانواده‌ها تجلیل کنیم باز به اندازه شان آنها نمی‌رسد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: ما در اول ماه محرم به دیدار یک خانواده جانباز در سه راه آذری رفتیم که دو دست، دو پا و دو چشمش را از دست داده بود. وقتی رئیس جمهور به همسر ایشان گفت چرا با این فرد ازدواج کردید همسر این جانباز خاطر نشان کرد که من فرزند و خواهر شهید هستم و وقتی پدر و برادرانم شهید شدند گفتم که باید راه حضرت زینب را ادامه بدهم و با خود عهد کردم که با جانبازترین جانبازان ازدواج کنم و به این ازدواج نیز افتخار می‌کنم.

شهیدی محلاتی با اشاره به آمار شهدا و جانبازان بیان کرد: از 222 هزار شهید، 18 هزار نفر شهید ترور داریم و این در حالی است که غرب می‌گوید شما تروریست هستید در حالی که ما قربانی ترور هستیم.

نماینده ولی فقیه تاکید کرد: اگر غرب و استکبار می‌گوید که گزینه روی میز داریم،  گزینه روی میز ما جانبازان، شهدا، ایثارگران و بسیجیان هستند و همه ما زیر نظر مقام معظم رهبری هستیم و بترسید اگر روزی شما بیایید و رهبری امر کند که شما در آن روز توان ایستادگی ندارید.

کد N165428