دختران جوان آلمانی برای ازدواج با تروریست‌ها به سوریه می‌روند

سوریه

روزنامه "دی‌ولت" فاش کرد: دختران جوان آلمانی برای ازدواج با تروریست‌های سوریه عازم این کشور می‌شوند.

به گزارش آفتاب به نقل از  باشگاه خبرنگاران به نقل از روزنامه آلمانی دی‌ولت فاش کرد: بیش از بیست دختر نوجوان آلمانی به هدف ازدواج با تروریست‌ها در سوریه به این کشور رفته اند.
دی ولت نوشت بعد از افزایش تعداد گزارشهای مربوط به ناپدید شدن دختران جوان و عدم بازگشتشان به خانه،‌ نیروهای امنیتی آلمان این دختران را تحت پیگرد امنیتی قرار دادند. دراین راستا پلیس آلمان ، گزارشی را از خانواده یک دختر به نام سونیا دریافت کردند که پدرش الجزایری و مادرش آلمانی است. پلیس بعد از تحقیقات و پیگرد امنیتی این دختر 16 ساله را به همراه مدارک تقلبی در جنوب آلمان بازداشت کرد. بعد از بازجویی از او مشخص شد وی قصد داشته است از آلمان به سوریه برود تا به دختران دیگری که پیش از وی به سوریه رفته اند ملحق شود.
در این راستا روزنامه آلمانی "داس بیلد" هم گزارش داد مراکز امنیتی آلمان درباره این احتمال که آلمان به زودی با حملات تروریستی مواجه شود هشدار داده‌اند.
طبق جدیدترین پژوهشهای روزنامه‌های دی ولت و اشپیگل ، شمار تروریست‌های آلمانی که در پایان سال قبل به سوریه رفته اند 200 نفر بوده اند که در اوایل امسال به 300 نفر رسیده اند.
کد N165202