تصویب نقشه راه اصلاح نظام اداری درجلسه شورای عالی اداری

نظام اداری

تهران - ایرنا - در جلسه شورای عالی اداری که شامگاه چهارشنبه به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور برگزارشد، نقشه راه اصلاح نظام اداری مبتنی بر سیاستهای ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی و برنامه عملیاتی سال 1393 به تصویب رسید.

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، جهانگیری در این جلسه با اشاره به سیاست های ابلاغی کلی نظام اداری از سوی مقام معظم رهبری گفت: ایشان در نخستین جلسه دیدار اعضای هیئت دولت یازدهم، این موضوع را پیگیری کردند که امیدواریم نقشه راه اصلاح نظام اداری با پیگیری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور و همکاری دستگاه های اجرایی، هرچه زودتر عملیاتی شود.

جهانگیری با بیان اینکه تصمیمات شورای عالی اداری تصمیماتی مهم و اثرگذار در کشور است، بر لزوم انجام بررسی های دقیق کارشناسی پیش از ارائه پیشنهادات در جلسات شورا تاکید کرد.

معاون اول رییس جمهور همچنین از زحمات و تلاش های معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور در جهت تدوین راهبرد و نقشه راه اصلاح نظام اداری کشور قدردانی کرد.

در این جلسه نقشه راه اصلاح نظام اداری مبتنی بر سیاستهای ابلاغی رهبر معظم انقلاب و برنامه عملیاتی سال 1393 مورد بررسی قرار گرفت و پس از ارائه دیدگاهها و نظرات مختلف و اعمال برخی اصلاحات به تصویب اعضای شورا رسید.

در این نشست همچنین با درخواست وزیر راه وشهرسازی مقرر شد پژوهشکده حمل و نقل کشور که به دانشگاه علم و صنعت واگذار شده بود مجدداً زیر نظر وزارتخانه راه و شهرسازی قرار گیرد.

شبس- 1552
کد N165132