مسابقه بین المللی نقاشی به مناسبت سالگرد درگذشت هوگو چاوز برگزار شد

اولین سالگرد

تهران-ایرنا- مسابقه بین المللی نقاشی به مناسبت اولین سالروز درگذشت ˈهوگو چاوزˈ رییس جمهوری فقید ونزوئلا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، در مراسم اختتامیه این مسابقه که عصر چهارشنبه به همت سفارت ونزوئلا در محل فرهنگسرای نیاوران برگزار شد ، محمود احمدی نژاد رییس جمهوری پیشین ایران، سفرای کوبا، اکوادور، بولیوی و کره شمالی، همچنین چند تن از دیپلمات های پیشین ایرانی یاد هوگو چاوز را گرامی داشتند.

ˈآمه نوتب زامبرانوˈ سفیر ونزوئلا در ایران با خوش آمدگویی به حاضران در مراسم، گفت: از آقای احمدی نژاد برای شرکت در این مراسم دعوت کردیم تا این مراسم یادآور دوستی و برادری دو کشور باشد.

احمدی نژاد نیز در سخنانی در مورد چاوز گفت: افتخار می کنم که در این مراسم حضور دارم، سخن گفتن از یک مرد بزرگ و جریان ساز مانند چاوز کار دشواری است. چاوز تجلی روح عدالت خواهی، عزت طلبی و استقلال طلبی ملت هاست و از مردانی است که به رغم شرایط دشوار تحمیلی از ناحیه مستکبران، از دل مردم برخاست و همه عمر و زندگی خود را فدای اعتلای مردم کرد.

رییس جمهوری پیشین ایران ادامه داد: او یک رهبر بزرگ و ماندگار است؛ از رهبرانی که به دنبال همبستگی ملت ها و انسان ها و زندگی پرافتخار برای همه مردم است.

احمدی نژاد تصریح کرد: چاوز نیز مانند همه رهبران آزادی خواه آمریکای لاتین از کینه مستکبران مصون و محفوظ نماند، اگر چه امروز جسم او در بین ما نیست اما روح بلند او در رگ های تک تک مردم آمریکای لاتین و آزادی خواهان جهان جاری است. اراده مستحکم چاوز تجلی اراده همه ملت ها برای رسیدن به قله های پیشرفت است. چاوز زنده است تا آزادی و عشق و عدالت زنده است.

در این مراسم ، سفارت ونزوئلا به هنرمندانی که در مسابقه نقاشی چاوز شرکت کرده بودند لوح تقدیر و به شش تن از برگزیدگان جایزه ویژه اعطا کرد.

سیام**9157 *1449
کد N165018