داوطلبان صرب برای حمایت از روسیه وارد منطقه ای در کریمه شدند

داوطلبانه,کریمه اوکراین

بلگراد- ایرنا- تلویزیون دولتی صربستان گزارش داد چند شهروند صرب که خود را از طرفداران جنبش ˈچتنیکˈ می دانند، برای حمایت از موضع روسیه در قبال مساله اوکراین، داوطلبانه وارد شهر ˈسباستپولˈ در جزیره کریمه شدند.

تلویزیون دولتی صربستان به نقل از آژانس خبرگزاری ایتارتاس اعلام کرد که 5 شهروند صربستانی از جنبشی به نام ˈچتنیکˈ برای حمایت از موضع روسیه در قبال اوکراین وارد منطقه ای در کریمه شدند.

میلوتین مالیشیچ که خود را فرمانده ˈگرگ هاˈ سپاه چتنیک معرفی کرده است در جمع خبرنگاران گفت: ما از جنبش چتنیک هستیم و می توانید این گروه را با قزاق ها در روسیه مقایسه کنید، هدف ما این است که به نام مردم صرب از ملت روسیه حمایت کنیم.

به گزارش رسانه های خبری صربستان، مالیشیچ افزود: اکنون اینجا مانند زمانی در صربستان است، غرب و اروپا به مخالفین کمک مالی می کنند و آنها می گویند که خواهان ورود به اروپا هستند و تمامی این صحبت ها دروغ است.

وی گفت: ما به دعوت قزاق ها پاسخ مثبت دادیم، در زمان جنگ در یوگسلاوی سابق تعدادی از شهروندان روسی داوطلبانه در حمایت از صربستان می جنگیدند و مانند برادر به ما کمک کردند و اکنون وظیفه ما است که در اینجا باشیم

وی گفت: انتظار نداریم که تعداد زیادی از شهروندان داوطلب به این محل بیایند، زیرا ما ملت کوچکی هستیم، ولی عشق بزرگ به روسیه داریم.

رسانه های خبری صربستان به نقل از خبرگزاری ایتارتاس اعلام کردند که در شهر سباستپول در جزیره کریمه اوکراین 5 داوطلب از صربستان وارد شده اند و آنها در یک مکان برای دیده بانی در ورودیه شهر مستقر می شوند.

اعضای برخی از احزاب مخالف و انجمن های مختلف در صربستان دوشنبه شب این هفته با تجمع در مقابل سفارت روسیه در بلگراد از موضع مسکو در قبال مساله اوکراین حمایت کردند.

اروپام**2061**1552
کد N165009