اسرائیل مدعی توقیف کشتی‌ ایرانی حامل سلاح شد!

اسرائیل, کشتی حمل سلاح

سایت خبری "روترنت" رژیم‌صهیونیستی در تازه‌ترین جنگ روانی علیه ایران در خبری مدعی شد یک کشتی ایرانی که به مقصد باریکه غزه در حرکت بوده از سوی ناوگان دریایی اسرائیل توقیف شده است.

به گزارش آفتاب به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ پایگاه خبری روترنت از توقیف یک کشتی ایرانی که به مقصد باریکه غزه در حرکت بوده از سوی ناوگان دریایی اسرائیل خبر داد.
ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای مدعی شد: کشتی توقیف شده سعی داشت تسلیحاتی را از ایران به باریکه غزه انتقال دهد.
در ادامه این بیانیه آمده است: کشتی ایرانی توقیف شده در سواحل سودان در نزدیکی دریای سرخ در حال حرکت بوده است.
شبکه تلویزیونی المیادین هم گزارش داد، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل از ماجرای کشتی (حامل سلاح) مطلع بوده و حتی به سبب آن به فکر لغو سفر خود به آمریکا افتاد.
در این بیانیه ادعا شده اقدام برای توقیف این کشتی با فرمان بنیامین نتانیاهو از آمریکا صورت گرفته است.
کانال دو تلویزیون اسرائیل هم ادعا کرد کشتی توقیف شده حامل سلاح از سوریه به سمت ایران و از ایران به سمت غزه حرکت کرده است.
کانال ۱۰ رژیم صهیونیستی هم اعلام کرد رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی و فرمانده نیروی دریایی این رژیم بر این عملیات نظارت داشته‌اند. این کانال پا را فراتر گذاشته و در ادامه مدعی شده است این سلاح‌ها در سوریه بارگیری شده و قرار بوده به طور مساوی بین جنبش جهاد اسلامی و حماس تقسیم شود.
صدای اسرائیل در این رابطه مدعی شد: این کشتی از ایران به عراق و از آنجا به بندر " پور" سودان حرکت کرده و پس از آن نیروهای وابسته به ناوگان دریایی اسرائیل این کشتی در مرزهای بین اریتره و سودان توقیف کردند. این رادیو در ادامه مدعی شد این کشتی با پرچم پاناما حامل ۱۷ ملوان با ملیت‌های مختلف بوده و به سمت غزه حرکت کرده است.
در ادامه این گزارش ادعا شده، این کشتی توقیف شده به سمت بندر ایلات در حرکت است و طی دو روز آینده به این بندر خواهد رسید.
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در کنفرانس خبری در ادامه فضاسازی این رژیم علیه ایران ادعا کرد "نیروهای بسیاری از ملیت‌های مختلف در عملیات توقیف کشتی شرکت داشتند و تمامی این نیروها تحت فرمان ما بودند."
کد N164942