در نخستین سالگرد رئیس جمهور فقید ونزوئلا:

پوتین در نامه ای به مادورو ، شجاعت و اراده ˈ چاوز ˈ را ستود

ونزوئلا,پوتین

مادرید -ایرنا- دولت ونزوئلا اعلام کرد که ˈولادیمیر پوتینˈ رئیس جمهوری روسیه با ارسال نامه ای به ˈنیکلاس مادوروˈ همتای ونزوئلایی خود ، قدرت اراده ، شجاعت ، انرژی تمام نشدنی و کارسیمای ˈهوگو چاوزˈ رئیس جمهوری فقید این کشور را در نخستین سالگرد درگذشتش مورد تمجید قرار داد .

به گزارش ایرنا و به نقل از شبکه تلویزیون ˈتله سورˈ ونزوئلا ، پوتین در این نامه نوشت :مدافع پرشور میهنش و وفادار به نظریه ˈسیمون بولیوارˈ رهبر آزادیبخش بزرگ آمریکای لاتین ، چاوز در سالهای اندکی که عمر کرد ، توانست به موفقیت های زیادی برای توسعه ونزوئلا و به نفع ملتش دست یابد.

پوتین که چاوز را به عنوان ˈرهبر فوق العاده ونزوئلاˈ و ˈدوست بزرگˈ قلمداد کرد ، بر ˈفعالیت بین المللی قویˈ وی تاکید نمود و ادامه داد که چاوز نه تنها احترام شایسته به خود را در آمریکای لاتین به دست آورد بلکه احترام شایسته ای نیز در دیگر مناطق جهان به دست آورد.

رئیس جمهوری روسیه همچنین تاکید کرد که چاوز همیشه احساسات دوستانه ای نسبت به روسیه داشت و یک علاقمندی پر شوری نسبت به فرهنگ و تاریخ روسیه نشان داد . در این راستا ، پوتین اشاره کرد که با مشارکت شخصی فعال چاوز ، بنیاد های مستحکم و پایدار روابط و اتحاد استراتژیکی روسیه و ونزوئلا پایه گذاری شدند .

پوتین ابراز خرسندی کرد زیرا نظریه های چاوز همچنان شکل می گیرند و با آن ، روابط بین دو کشور قوی تر می شود.

وی همچنین ابراز اطمینان کرد که با رهبریت مادورو ، اهداف جدیدی در ساخت یک ونزوئلا قوی ، مستقل و موفق به دست خواهد آمد .

اروپام **1234**1547
کد N164930