کیفرخواست ۸ کارمند و مدیر دولتی شیراز در پرونده حق ماموریت ۱۲ میلیاردی صادر شد

استان فارس,سازمان بازرسی کل کشور,حقوقی‌و قضایی

همشهری آنلاین: در راستای برخورد قاطع با مفاسد اداری برای ۳ مدیر سابق و ۵ نفر از کارکنان یکی از سازمان‌های دولتی فارس در دادسرای عمومی و انقلاب شیراز کیفرخواست صادر شد.

ایران > حقوقی‌و قضایی- همشهری آنلاین:
در راستای برخورد قاطع با مفاسد اداری برای ۳ مدیر سابق و ۵ نفر از کارکنان یکی از سازمان‌های دولتی فارس در دادسرای عمومی و انقلاب شیراز کیفرخواست صادر شد.

به گزارش ایسنا،‌ در اطلاعیه دادگستری کل استان فارس آمده است: این اقدام در راستای برخورد قاطع دستگاه قضایی با مفاسد اداری و با هدف سالم‌سازی سازمان‌ها و نهادهای دولتی انجام شده است.

طی این کیفرخواست، سه نفر از مدیران سابق شاغل در یکی از سازمان‌های استان فارس پس از تکمیل تحقیقات در داسرای شیراز به اتهام‌های اختلاس، تصرف غیرقانونی در اموال دولتی، تضییع حقوق و اموال دولتی، جعل و صدور گواهی خلاف واقع، تحت تعقیب کیفری قرار گرفته‌اند.

در حال حاضر دو نفر از متهمان پرونده با صدور قرار در بازداشت بسر می‌برند و سایر متهمان نیز با دستور قضایی و تودیع وثیقه مناسب آزاد هستند.

این پرونده اکنون در دادگاه جزایی شیراز در حال رسیدگی است که در صورت اثبات جرم این افراد در دادگاه و صدور حکم به محکومیت متهمان، طبق تبصره ماده 36 قانون مجازات اسلامی مراتب در رسانه‌ها، مطبوعات و جراید اطلاع‌رسانی خواهد شد.