در دیدار ظریف با نخست‌وزیر ژاپن

ژاپن برای همکاری هسته‌یی با ایران اعلام آمادگی کرد

انرژي هسته‌يي,فن‌آوري هسته‌ای,مذاكرات ايران و گروه 1 5,ژاپن,محمدجواد ظريف,مذاكرات ژنو,برنامه اقدام مشترك

محمد جواد ظریف‌، وزیر امور خارجه کشورمان که در توکیو به سر می‌برد، بعدازظهر چهارشنبه با نخست‌وزیر ژاپن دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار روند مناسبات تهران – توکیو مورد گفت‌وگو و تبادل نظر دو طرف قرار گرفت.

شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن در این دیدار با ابراز امیدواری نسبت به گسترش مناسبات، مراتب استقبال و علاقه‌مندی کشورش برای تقویت همکاری‌های دوجانبه را ابراز کرد.

نخست‌وزیر ژاپن با اشاره به دیدار خود با حسن روحانی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، اظهارکرد: موضوعات و توافقات به عمل آمده در آن ملاقات از جمله در زمینه محیط زیست و مبارزه با مواد مخدر را در دستور کار دارد.

او با استقبال از توافق اولیه هسته‌ای بین ایران و 1+5 ابراز امیدواری کرد این موضوع به طور نهایی حل و فصل شود.

نخست‌وزیر ژاپن با اشاره به سابقه کشورش در زمینه استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای، آمادگی توکیو برای انتقال تجربه و همکاری با ایران را اعلام کرد.

در این دیدار محمد جواد ظریف، روابط دو کشور را دیرینه و خوب ارزیابی و تصریح کرد: تهران برای روابط خود با توکیو اهمیت زیادی قائل است.

وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر جدیت ایران برای دستیابی به توافق نهایی هسته‌ای، گفت: تهران بر اساس اراده سیاسی و با حسن نیت این موضوع را پیش می‌برد.

ظریف نقش ژاپن در تقویت روند اجرای توافق ژنو و هم‌چنین همکاری‌های آینده دو کشور در حوزه هسته‌ای را مورد توجه قرار داد و ابراز امیدواری کرد همکاری در حوزه‌های نفت و گاز و محیط‌زیست نیز بیش از گذشته توسعه یابد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار عزم ایران بر اجرای تعهدات توافق ژنو و حسن نیت برای رسیدن به توافق نهایی را ابراز کرد.

انتهای پیام

کد N164693