ادعای تازه صهیونیست‌ها درباره توقیف یک کشتی حامل سلاح به غزه از مبدا ایران

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از ارتش رژیم صهیونیستی از توقیف یک کشتی حامل راکت‌های پیشرفته سوری به مقصد فلسطین در دریای سرخ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پیتر لرنر، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: این کشتی که KLOS C نام دارد، راکت‌های M-302 ساخت سوریه را حمل می‌کرده است که مورد هجوم نیروهای دریایی ارتش اسراییل قرار گرفت.

او در ادامه گفت: راکت‌های M-302 برد 160 کیلومتری دارند و در نتیجه قابلیت‌های مبارزان فلسطینی را افزایش می‌دهند. آن‌ها می‌توانند تقریبا تمام اسراییل را تحت پوشش قرار دهند. حزب‌الله نیز پیش از این در جنگ با اسراییل در سال 2006 از این راکت‌ها استفاده کرده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، مقامات ایرانی تاکنون درباره این ادعای رژیم صهیونیستی اظهارنظری نکرده‌اند. لرنر مدعی شد که در یک عملیات محرمانه که ماه‌ها به طول انجامیده است، توانسته به این کشتی دست پیدا کند.

وی در ادامه ادعاهایش گفت: این کشتی ابتدا از سوریه حرکت کرده است. از آن‌جا این سلاح‌ها به سمت ایران آمده و سپس از بندرعباس به حرکت درآمده‌اند.

لرنر هم‌چنین مدعی شد: ایرانی‌ها ابتدا با ارسال این سلاح‌ها به عراق سعی کردند ردپای خود را پاک کنند. این کشتی سپس از عراق به سمت سودان و پس از آن‌جا به مصر در حرکت بود تا بتواند در نهایت به غزه برسد.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی علاوه بر این ادعا کرد که شبه نظامیان فلسطینی نیز پیش‌تر از این مسیر استفاده کرده‌اند.

او هم‌چنین افزود: 17 خدمه این کشتی به احتمال زیاد از اتهام مبرا بوده و از محموله کشتی آگاهی نداشتند. این کشتی هم‌اکنون به اسراییل منتقل شده است.

یک فیلم ویدیویی که از سوی ارتش رژیم صهیونیستی منتشر شده، نشان می‌دهد که سربازان رژیم صهیونیستی بر روی این کشتی در حال انتقال راکت‌هایی هستند که در جعبه‌های بزرگ نگهداری می‌شوند. این فیلم ویدیویی هم‌چنین نشان می‌دهد که روی این جعبه‌ها جمله "ساخت ایران" به زبان انگلیسی نوشته شده است.

موشه یالون، وزیر دفاع رژیم صهیونیستی در واکنش به این ادعا گفت که این سلاح‌ها به لحاظ استراتژیک مهم هستند.

انتهای پیام

کد N164690