نوزدهمین سالگرد بزرگداشت شهید عبدالعلی مزاری

نماینده پیشین رهبری در امور افغانستان: وحدت مسلمانان در تمام دنیا مهم‌ترین هدف است

نماینده پیشین مقام معظم رهبری در امور افغانستان گفت: افغانستان در طول تاریخ کشوری بوده است که مورد هجوم مستکبران غرب و شرق قرار گرفته است اما مردم این کشور با شکست و روحیه سلطه‌ناپذیری‌شان در برابر استکبار ایستاده‌اند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیمی، نماینده پیشین مقام معظم رهبری در امور افغانستان در سخنانی در این مراسم که در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، گفت: وحدت مسلمانان در تمام دنیا مهم‌ترین هدف است و باید همگان در این مسیر حرکت کنند.

او با اشاره به تحولات افغانستان گفت: این کشور همواره در طول تاریخ هدف دشمنان اسلام بوده است و در حالی که افغانستان از منابع زیرزمینی از جمله نفت و یا منابع شناخته شده برکنار بوده است اما هجمه‌های زیادی علیه این کشور صورت گرفته است و مورد توطئه نظام‌های شرقی و غربی قرار گرفته است.

نماینده پیشین مقام معظم رهبری در امور افغانستان گفت: افغانستان همیشه مجمع مستکبران شرق و غرب بوده است و همواره توانسته با مهم‌ترین سرمایه‌اش یعنی مردم مومن، پرشور و سلطه‌ناپذیرش جلوی این استکبار بایستد.

ابراهیمی با اشاره به اقداماتی که در سال‌های مسوولیتش به عنوان نماینده رهبری در امور افغانستان انجام داده است، گفت: جمع کردن علمای شیعه و سنی در ایران و افغانستان از اهداف من بوده است و همواره به دنبال ایجاد وحدت، انسجام و یکپارچگی بودم چرا که معتقدم این مساله مهم‌ترین امر برای افغانستان است.

وی با اشاره به تشکیل حزب وحدت ملی،‌ تصریح کرد: این حزب با ثمرات زیادی شکل گرفت و بر این باورم که همه باید در یک حرکت هم‌سو در چارچوب وحدت ملی مشارکت داشته باشند. امروز در افغانستان قانون اساسی مترقی وجود دارد و کشوری که مردم‌سالاری در آن حاکم است.

نماینده پیشین مقام معظم رهبری در امور افغانستان، مردم این کشور را به صبر فردی و صبر جمعی دعوت کرد و گفت: ایجاد وحدت و رابطه بر اساس مبانی اسلامی از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید دنبال شود.

هم‌چنین در ادامه این مراسم اسدالله بادامچیان، قائم مقام حزب موتلفه اسلامی در سخنانی با اشاره به خاطراتی که با شهید مزاری در زندان‌های رژیم شاه داشته است، گفت: 37 سال پیش در زندان رژیم ستمشاهی با استاد مزاری آشنا شدم و از همان ابتدا او را مجاهدی قوی، با پشتکار و صبور یافتم و دوستی ما کم کم تبدیل به یک صمیمیت جدی شد چرا که احساس کردیم اهداف‌مان با یکدیگر مشترک است.

او با اشاره به تاسیس حزب وحدت ملی، گفت: این حزب بر اثر رهنمودهای حضرت‌آیت‌الله‌ خامنه‌ای شکل گرفت و با زحمات طاقت‌فرسای همه مبارزان متدین افغانستان و افرادی مثل حجت‌الاسلام ابراهیمی دوره جدیدی از کار و تلاش را ایجاد کرد.

قائم مقام حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: آن چه که همه دلسوزان اسلام می‌خواهند وحدت جدی بین همه ملت‌هاست.

انتهای پیام

کد N164688