امیرعبداللهیان: رژیم صهونیستی در گشودن جبهه جدید علیه سوریه نقش گسترده دارد

مسکو

تهران - ایرنا - معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ایران با اشاره به تحرکات جدید منطقه ای و بین المللی برای گشودن جبهه جدید نظامی علیه سوریه در جنوب این کشور، بر نقش گسترده رژیم صهیونیستی در شکل گیری و اجرایی شدن این سناریو تاکید کرد .

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، «حسین امیرعبداللهیان» در مسکو با بگدانوف معاون وزیر امور خارجه روسیه دیدار و در خصوص آخرین تحولات منطقه به ویژه بحران سوریه تبادل نظر کرد.

معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه با قدردانی از موضع حمایتی مسکو از مسایل منطقه بویژه سوریه، بر ضرورت تداوم رایزنی ها برای کمک به حل سیاسی بحران سوریه تاکید کرد و راه حل نظامی را بی نتیجه دانست.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ایران شکل گیری همکاری منطقه ای برای کمک به حل بحران سوریه را ضروری دانست و با اشاره به تحرکات جدید منطقه ای و بین المللی برای گشودن جبهه جدید نظامی علیه سوریه در جنوب این کشور ، بر نقش گسترده رژیم صهیونیستی در شکل گیری و اجرایی شدن این سناریو تاکید کرد .

بگدانوف معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز در این دیدار با اشاره به مذاکرات ژنو 2 پیرامون سوریه ، این مذاکرات را دشوار و پیچیده دانست و انتظار نتیجه گیری سریع در این موضوع را غیرمنطفی عنوان کرد.

وی با ابراز مخالفت با مداخله خارجی در گفت و گوهای جاری بین طرفهای سوری گفت: تنها مردم سوریه هستند که باید درباره آینده کشور خود تصمیم بگیرند.

دو طرف در این دیدار همچنین راجع به وضعیت انسانی در سوریه گفت و گو و بر ضرورت غیرسیاسی کردن این موضوع تاکید کردند.

در این دیدار همچنین تحولات مصر، بحرین و اوضاع در اوکراین مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر ضرورت شکل گیری وحدت ملی و گفت و گوی داخلی به دور از مداخله خارجی تاکید شد.

سیام**2025 *1449
کد N164633