دبیر کل حزب جماعت اسلامی پاکستان با نایب رییس مجلس دیدار کرد

هیئت رییسه

تهران-ایرنا- دبیر کل حزب جماعت اسلامی پاکستان با نایب رییس مجلس اول مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش ایرنا از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس شورای اسلامی، در این دیدار که صبح امروز چهارشنبه برگزار شد، محمد حسن ابوترابی فرد با ابراز خشنودی از سفر هیاتی از حزب جماعت اسلامی پاکستان به ایران، گفت: بسیار خرسندیم که حزب جماعت اسلامی پاکستان که با همت بنیانگذار هوشمند و متعهد آن تاسیس شده امروز با درایت مسوولانش به عنوان حزبی موثر و معتبر در حفظ و نشر آموزه های غنی اسلامی در میان مسلمانان اسلامی پاستان کوشاست.

وی افزود: رابطه نزدیک و برادرانه حزب جماعت اسلامی و جمهوری اسلامی ایران در فهم صحیح آموزه های اسلامی، تقویت وحدت و همدلی میان آحاد مسلمانان و غلبه بر توطئه های دشمنان اسلام نقش موثری داشته است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح عملکرد مجلس شورای اسلامی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی با حضور نمایندگانی از سراسر کشور و از میان اقوام و گروه های سیاسی و مذهبی به خانه واقعی ملت ایران تبدیل شد.

همچنین در این دیدار ˈلیاقت بلوچˈ دبیر کل حزب جماعت اسلامی پاکستان با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران، گفت: ایران به عنوان یک کشور اسلامی قدرتمند که با درایت و تدبیر رهبرانش به خوبی توانسته است مردم سالاری برگرفته از آموزه های قرآن و سنت را در کشور پیاده کند، الگوی موفقی برای تمامی کشورها،احزاب و جریان های اسلامی است.

وی با اشاره به تحولات اخیر جهان اسلام گفت: دشمنان اسلام تلاش دارند با ایجاد تفرقه و جدایی میان مسلمانان و تضعیف انسجام امت اسلامی، سیاست های ضد اسلامی خود را اجرا کنند.

وی در پایان با محکوم کردن تلاش غرب و امریکا در اعمال فشار بر ایران، ایستادگی و مقاومت مردم ایران را مورد تقدیر قرار داد.

سیام2021**1535
کد N164442