افتتاح نمایشگاه فرشبافان روشندل ایرانی در کویت

نمایشگاه هنری چهار نفر از بانوان فرشباف روشندل ایرانی در کشور کویت گشایش یافت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این نمایشگاه با حضور علی یوحه - دبیرکل شورای ملی فرهنگ و هنر و ادب کویت -، عباس خامه‌یار - رایزن فرهنگی ایران -، جمعی از سفرای خارجی و بسیاری از شخصیت‌های دانشگاهی، اجتماعی و نخبگان فرهنگی عرب در گالری (احمد العدوانی) این کشور گشایش یافت.

تابلوفرش‌های این نمایشگاه، مزین به آیات قرآن کریم و اشعار سرایندگان پارسی‌گو و مناظر طبیعی گوناگون هستند که مورد استقبال بازدیدکنندگان نیز قرار گرفته‌اند.

در این نمایشگاه، معصومه فریدون، زهرا همایی، زینب ببری و آنیتا سیروس، از هنرمندان روشندل ایرانی، 35 قطعه تابلوفرش دستباف را همراه مجموعه‌ای از صنایع دستی، ملیله‌دوزی و مرواریدبافی در معرض نمایش قرار دادند.

این نمایشگاه که به‌مناسبت روز جهانی معلولان (عصای سفید) برپا شد، برای اولین‌بار در کویت برگزار می‌شود. بافندگان روشندل با نصب چند دار قالی در گوشه‌ی نمایشگاه و در مقابل دیدگان حیرت‌زده‌ی بازدیدکنندگان با استفاده از نخ‌های ابریشمی به بافتن فرش‌های زیبا و نفیس می‌پرداختند.

امیر سلامی - سردبیر اولین ماهنامه‌ی نابینایان در خاورمیانه - نیز در این نمایشگاه حضور داشت. او با عرضه‌ی نمونه‌هایی از نشریات روزانه‌ی خود که به خط «بریل» طراحی و نوشته شده است، مورد تحسین و تجلیل بازدیدکنندگان قرار گرفت.

در افتتاحیه‌ی این نمایشگاه رییس و جمعی از اعضای انجمن معلولان کویت نیز حضور داشتند و بر اهمیت الگو گرفتن از روشندلان ایرانی تأکید کردند.

انتهای پیام

کد N164325