رضایی: قوای سه گانه به اقتصاد مقاومتی اهتمام جدی داشته باشند

اقتصاد مقاومتی

تهران- ایرنا- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یکی از راهکارهای پیشرفت کشور را توجه به اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و خواستار توجه جدی قوای سه گانه به تاکیدات رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی شد.

محسن رضایی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با بیان این مطلب افزود: جدی گرفتن موضوع اقتصاد مقاومتی از سوی قوای سه گانه و مردم باعث می شود تا در خیز بلند اقتصادی موفق شویم.

وی درباره تحقق راهکارهای اقتصاد مقاومتی نیز گفت: بسیاری از راهکارها در درون سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی آمده و این سیاست ها ترکیبی از سیاست ها و ارائه راهکارهای کلان کشور است.

دبیر مجمع تشخص مصلحت نظام تاکید کرد: باید نوعی بسیج شدن در منابع انسانی، منابع علمی، فناوری و سرمایه های ملی که در اختیار مردم و دولت است صورت گیرد.

رضایی خاطر نشان کرد: توجه به توسعه کارآفرینی، تصمیم گیری های یکپارچه، پرهیز از تفرق در تصمیم گیری ها، و توجه به صرفه جویی از دیگر راهکارهای پیشرفت در عرصه اقتصادی است.

وی اضافه کرد: با صرفه جویی می توان بدون فروش نفت هم زندگی کرد و حتی دو برابر جمعیت فعلی را اداره کرد.

این کارشناس مسایل سیاسی و اقتصادی در ادامه به دستاوردهای کسب شده در سالهای تحریم اشاره کرد و گفت: سختی ها و تحمل تحریم ها دستاوردهایی را برای کشورما فراهم آورده است و پیشرفت در عرصه کشاورزی، خود اتکایی و شناخت خود از جمله آن نتایج مثبت است.

به گفته رضایی، هیچ ملتی سعادت را بدون عبور از سختی ها بدست نمی آرود و سختی ها باعث دستاوردهای ثمر بخشی شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی برشکل گیری حماسه اقتصادی در سال 92 نیز گفت: حماسه اقتصادی شروع شده و در این باره به آینده امیدوار هستیم.

رضایی خاطرنشان کرد: سرآغاز حماسه اقتصادی ابلاغ سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی بوده است و این مهم اهمیت بسیار زیادی دارد.

وی اضافه کرد: شعار هر سال از سوی رهبری به معنای آن نیست که حتما آن برنامه و راهکار در سال ذکر شده به اتمام برسد بلکه این شعارها به معنای شروعی برای یک عملکرد بزرگ است.

رضایی گفت: حماسه اقتصادی و توجه به آن شروع شده و امیدواریم که این مهم در سالهای آینده نز شکل بگیرد.

سیام**7261**1535
کد N164082