مذاکرات کارشناسی ایران و گروه 1+5 در وین برگزار شد

مذاکرات کارشناسی

تهران - ایرنا - مذاکرات کارشناسی ایران و گروه 1+5 عصر چهارشنبه با حضور نمایندگان دو طرف در وین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بر اساس توافق ایران و گروه 1+5 در مذاکرات اخیر با حضور ظریف و کاترین اشتون مقرر شد، تیم های کارشناسی دو طرف در چارچوب دستور کار و چارچوب به دست آمده برای مذاکرات نهایی، از امروز در وین با یکدیگر گفت وگو کنند.

مذاکرات کارشناسی جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 از امروز و باحضور نمایندگان همه کشورها آغاز شده و تا روز جمعه هفته جاری (16 اسفند ماه) ادامه خواهد داشت.

سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه روز گذشته اعلام کرد که در صورت نیاز شاید این مذاکرات بیش از این به طول انجامد.

عراقچی همچنین دستور کار این دور از مذاکرات کارشناسی میان ایران و 1+5 را موضوع غنی سازی، همکاری های ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی و راکتور تحقیقاتی اراک اعلام کرد.

حمید بعیدی نژاد مدیرکل سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه ایران و استفان کلمنت دستیار ارشد کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، ریاست این نشست را از طرف ایران و گروه 1+5، بر عهده دارند.

کارشناسانی از وزارت خارجه و سازمان انرژی اتمی کشورمان بعیدی نژاد را در این نشست همراهی می کنند.

این مذاکرات همزمان با نشست شورای حکام که اولین نشست خود در سال 2014 را برگزار می کند، انجام می شود و موضوع ایران از عصر روز سه شنبه در دستور کار شورا قرار گرفته است.

قرار است دور بعدی مذاکرات ایران و 1+5، بیست و هفتم تا بیست و نهم اسفند ماه به سرپرستی کاترین اشتون و محمدجواد ظریف برگزار می شود.

سیام2**9173**1535
کد N164063