امكان «سگ‌خور» شدن يك مقام کره‌شمالي

کره‌شمالي

دولت کره جنوبی در حال بررسی گزارشی درباره ناپدید شدن یکی از معاون ديكتاتور کره شمالی است، کسی که پس از کیم جونگ اون، از او تحت عنوان دومین فرد قدرتمند کره شمالی یاد می‌شود.

 

به گزارش آفتاب به نقل از دیلی میل، اخیرا شایعاتی در مورد ناپدید شدن ناگهانی "چو ریانگ" بر زبان‌ها افتاده است. بر اساس این شایعات گفته مي‌شود که ديكتاتور کره شمالی معاونش را بازداشت کرده و او را مورد بازجویی قرار داده است. کره جنوبی گزارشی دریافت کرده است که طی آن گفته شده که چو ریانگ مدت‌ها است به دلیل موقعیتش مورد غضب رهبر کره شمالی قرار گرفته است. اگر این شایعات درست باشد مي‌توان گفت: "کیم جونگ اون دیوانه شده است."   
گفته مي‌شود که حاكم کره شمالی از مدیریت چو ریانگ بر بخش صنایع دولتی ناراضی بوده است و همین امر موجب شده دومین مرد قدرتمند پیونگ یانگ مورد خشم رهبر کره شمالی قرار بگیرد. رهبر کره شمالی جانگ سونگ تائک، شوهر عمه خود را نیز به دلیل استقبال از فرایند اصلاحات در حوزه اقتصاد اعدام کرد. شایعات در مورد بازداشت چو ریانگ از روز دوشنبه، یعنی زمانی که کره شمالی موشک های کوتاه برد خود را به سواحل شرقی پرتاب کرد شدت پیدا کرد.   
در عکس های منتشر شده از این مراسم دومین مرد قدرتمند پیونگ یانگ حضور نداشت. چو ریانگ به همراه عمه و شهر عمه رهبر کره شمالی به عنوان قدرتمندترین افراد این کشور شناخته مي‌شدند، کسانی که تلاش داشتند تصویری محبوب و مقتدری از کیم جونگ اون را به تصویر بکشند. اما مورد غضب ديكتاتور قرار گرفته و شوهر عمه به همراه چند نفر از نزديكانش دو ماه پيش در يك قفس سگهاي گرسنه انداخته شده تا به اين شكل وحشيانه اعدام شوند!
کد N163847