افضلی فرد:

ویژه خواری 650 میلیون یورویی برای کمیسیون اصل 90 محرز شده است

سخنگو

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون اصل 90 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی گفت: ویژه خواری 650 میلیون یورویی که در دوره قبل اتفاق افتاده برای این کمیسیون محرز است، ولی قبل از بررسی تمامی گزارش های رسیده نمی توان درباره این پرونده اظهارنظر قطعی کرد.

«مصطفی افضلی فرد» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره دعوت از «اکبر ترکان» مشاور رییس جمهوری برای حضور در کمیسیون اصل 90 مجلس برای ارایه گزارش درباره پرونده فساد مالی بزرگ در دولت قبل، افزود: درباره این موضوع در کمیسیون صبحت هایی صورت گرفت و تصمیم گرفته شد که از ترکان برای ارایه توضیحات دعوت شود.

وی درباره روند رسیدگی به پرونده فساد در فوتبال نیز اظهار داشت: کمیسیون اصل 90 مجلس تلاش می کند تا پیش از پایان سال جاری بخش اول گزارشات در این زمینه را آماده و اعلام کند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس درباره بدهی نیروی انتظامی به وزارت نفت در زمینه فروش نفت و پرداخت نشدن آن به دولت، گفت: هنوز در این زمینه شکایتی به دست کمیسیون اصل 90 نرسیده است.

وی درباره شکایت از ایرانسل در زمینه ارایه نشدن سهام این اپراتور در بورس تصریح کرد: در زمینه پرونده ایرانسل مکاتباتی با شرکت های مخابرات و ایرانسل، هیات مدیره مخابرات و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صورت گرفته که هنوز جوابی از آنها دریافت نکرده ایم.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 درباره شکایت نمایندگان از کمیسیون تلفیق، وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: پس از تعطیلات و در هفته آینده کمیسیون اصل 90 در جلساتی به این سه شکایت رسیدگی خواهد کرد.

سیام**9103**1535
کد N163681