ری یل کلیر پالیتیکس: روسیه نگران انقلاب در مسکو است

روسیه,اوکراین

ری یل کلیر پالیتیکس در تحلیلی نوشت روسیه به شدت نگران رویداد مشابه اوکراین در مسکو است.

به گزارش خبرآنلاین پایگاه خبری تحلیلی ری یل کلیر پالیتیکس آمریکا با ارائه تحلیل از تحولات خونین اوکراین که منجر به سقوط دولت یانوکوویچ و واکنش تند مسکو در به کنترل در آوردن شبه جزیره کریمه شد این اقدام را ناشی از نگرانی های پوتین دانست.

این پایگاه اینرتنتی نوشت اکنون این سوال مطرح می شود که اقدام بعدی پوتین چه خواهد بود؟ او با در نظر داشتن رویدادهای اوکراین، بدون تردید از این موضوع نگران است که وضعیت روسیه نیز به وضعیتی مشابه اوکراین تبدیل شود.

در کوتاه مدت؛ انقلاب اوکراین احتمالا به معنای سرکوب شدیدتر مخالفان در روسیه به منظور جلوگیری از وقوع چنین رویدادی در مسکو خواهد بود. همچنین این احتمال وجود دارد که مقامات تبلیغاتی روسیه از خشونت های چند روز گذشته در کیف برای ارعاب شهروندان روس استفاده کنند تا نشان دهند آشوب های خونین به موجی از قدرت طلبی در کشور منجر خواهد شد.

این منبع خبری همچنین در ادامه به تحلیل اقدام پوتین پرداخته و نوشته است پوتین دچار خوشحالی بیش از اندازه شده است چرا که می خواست مانع از حضور اوکراین در اتحادیه اروپا شود و به خوبی از عهده این کار برآمد. اما در واقع، او اوکراین را از دست داد زیرا مردم اوکراین در حال حاضر روسیه را مسئول از بین رفتن امیدهایشان می دانند تا یانوکوویچ .

حتی پوتین با قرار گرفتن در موضع رویارو شدن با غرب و اروپا ، در حقیقت وجهه کشور خود را در چشمان ملت هایی که حامی روسیه بودند، تضعیف کرد.

4949

کد N163373