تظاهرات هزاران یمنی‌ برای برکناری دولت

يمن

هزاران تن از مردم یمن با برگزاری تظاهرات در پایتخت این کشور ضمن متهم کردن مسئولان دولت به شکست در اداره کشور خواهان برکناری دولت کنونی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه اماراتی الخلیج، هزاران تن از حامیان جبهه "نجات انقلاب یمن" با برگزاری تظاهرات در صنعاء، پایتخت این کشور و سردادن شعارهایی خواهان سرنگونی دولت کنونی و محاکمه عاملان فساد در ادارات و موسسات دولتی شدند.

تظاهرکنندگان همچنین با حمل پلاکاردهایی که روی آن شعار "جنبش 11 فوریه" نوشته شده بود، تهدید کردند که تا زمان تحقق خواسته‌هایشان به تظاهرات خود ادامه می‌دهند.

معترضان یمنی همچنین با تجمع در مقابل ساختمان وزارت دادگستری، مسئولان این وزارتخانه را به فساد مالی و اداری و تصدی پست‌های عالی رتبه به نفع جنبش "اصلاح‌گرا" و به حاشیه راندن نیروهای با کفایت بدون مجوز قانونی متهم کردند.

تظاهرکنندگان همچنین به سمت میدان "التحریر" و ساختمان پارلمان یمن و همچنین مقر نخست وزیری این کشور رفته و دولت را به شکست در اداره کشور و برقراری امنیت متهم کردند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات نقض حاکمیت ملی یمن را محکوم و مخالفت خود با پیشنهادات کشورهای خارجی را اعلام کردند.

تجمع کنندگان در ادامه دولت را مسئول کشته شدن تعدادی از نظامیان یمنی در استان‌های مختلف و افزایش آمار ترورها در این کشور دانستند.

تظاهرکنندگان ضمن متهم کردن دولت به محروم کردن شهروندان یمنی از حقوق خود، تاکید کردند که برای براندازی دولت و محاکمه متهمان به فساد و تشکیل دولتی با مسئولان با کفایت تلاش خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N163302