فتحی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا:

خوداظهاری یکی از گزینه‌ها در نحوه اجرای فاز دوم هدفمندی است

هدفمندي يارانه‌ها

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مردم با ارائه اظهارنامه می‌توانند به دولت کمک کنند، گفت: اما نباید به گونه‌ای در یارانه‌ها عمل کرد که نارضایتی در جامعه بیشتر شود زیرا مردم به بی‌عدالتی و جایی که تبعیض باشد بیشتر اعتراض می‌کنند.

ارسلان فتحی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در مورد اینکه دولت چطور می‌تواند افراد واجد شرایط برای دریافت یارانه را شناسایی کند، گفت: خوداظهاری یکی از گزینه‌هایی است که در صورت اعلام خود افراد می‌تواند کمک موثری به دولت بکند.

وی افزود: با توجه به پیش‌بینی‌هایی که توسط قانونگذار انجام شده است اگر کسی اطلاعات خلاف واقع ارائه کند و بعد مشخص شود که با واقعیت تطبیق ندارد حتما باید جریمه شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مواردی نیز وجود دارد که به مردم اعتماد داریم و آنها با خوداظهاری واقعیت‌ها را بیان می‌کنند، گفت: معتقدیم باید افرادی که نیاز دارند بتوانند از دریافت یارانه بهره‌مند شوند و کسانی که نیاز ندارند عدم نیاز خود را با اظهارنامه بیان کنند اما به گونه‌ای نباشد که حق و حقوق افراد ضایع شود.

فتحی‌پور با اشاره به توزیع سبد کالا خاطر نشان کرد: در پرداخت یارانه نباید به گونه‌ای عمل کرد که نارضایتی در جامعه بیشتر شود. به عنوان مثال ما در توزیع سبد کالایی دیدیم که مردم در جایی که تشخیص دهند از نظرشان بی‌عدالتی و تبعیض وجود دارد اعتراض‌های بیشتری خواهند داشت.

وی افزود: بنابراین مردم با پر کردن فرم‌های اظهارنامه می‌توانند در این مورد به دولت کمک کنند.

انتهای پیام

کد N163296