اذعان نتانیاهو بر اختلاف بین آمریکا و رژیم صهیونیستی در قبال ایران

سیاسی

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر با تکرار ادعاهای پیشین خود مبنی بر نظامی بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران در نشست سیاستگذاری سالانه آی‌پک در واشنگتن به آمریکا و دیگر کشورهای غربی هشدار داد به ایران اجازه دستیابی به توانایی غنی‌سازی اورانیوم را ندهند.

وی همچنین فشار بیشتر بر ایران را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی‌اش در نشست سیاستگذاری سالانه بزرگ‌ترین لابی صهیونیستی آی‌پک برخلاف اظهارات روز گذشته‌اش در کاخ سفید از هرگونه انتقاد از باراک اوباما رییس‌جمهور آمریکا پرهیز اما تاکید کرد که میان سیاست‌های آمریکا در قبال ایران و خواسته‌های وی تفاوت‌های اساسی وجود دارد.

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، نتانیاهو در اظهارات توهین‌آمیز خود علیه ایران بار دیگر بر موضع پیشین خود در خصوص توافق نهایی ایران و گروه 1+5 تاکید کرد و گفت: هرگونه توافق میان ایران و گروه 1+5 بر سر فعالیت‌های هسته‌ای ایران به این کشور اجازه خواهد داد که بخشی از تکنولوژی‌های خود را با قابلیت تولید سلاح هسته‌ای حفظ کند.

وی در این باره با بیان این ادعا که تمام فعالیت‌های ایران در این زمینه باید متوقف شود و فشار بر تهران باید افزایش یابد، افزود: اما در توافق اولیه ایران با قدرت‌های جهان عکس این اتفاق افتاد و ایران توانست طبق توافق اولیه‌اش با آمریکا و گروه 1+5 با کاهش تحریم‌ها مواجه شود.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه ادعاهایش ابراز تاسف کرد: متاسفانه اعضای گروه 1+5 در حال مذاکره در این مورد هستند که ایران بتواند از ظرفیت غنی‌سازی اورانیوم برخوردار باشد. من امیدوارم که آنها چنین کاری نکنند چون این یک خطای بزرگ خواهد بود و به ایران اجازه خواهد داد که در آستانه یک قدرت هسته‌ای قرار بگیرد.

نتانیاهو همچنین در اظهاراتی توهین‌آمیز گفت: ما باید از شر سانتریفیوژهای ایران و ذخایر اورانیوم غنی شده این کشور رهایی یابیم.

وی که بر تمایلش برای تعطیلی نیروگاه‌های هسته‌ای ایران به عنوان آخرین راه‌حل تاکید داشت به حاضران گفت: من باید از یهودیان اسرائیل دفاع کنم و در این راه هر کاری را انجام می‌دهم.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بیش از نیمی از مدت زمان سخنرانی‌اش در نشست سیاستگذاری سالانه آی‌پک را به موضوع ایران اختصاص داد و گفت که جهان نباید به این کشور اعتماد کند.

بنیامین نتانیاهو در حالی در نشست آی‌پک ادعاهای خود را مطرح کرد که در دیدارش با رییس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید در روز دوشنبه به باراک اوباما گفت که حتی اگر آمریکا به وی در خصوص سیاست‌هایش در قبال فعالیت‌های هسته‌ای ایران اطمینان خاطر دهد باز هم بر سر امنیت اسرائیل ریسک نخواهد کرد.

وی در سخنرانی خود همچنین به مساله فلسطین و مذاکرات صلح با این کشور پرداخت.

انتهای پیام

کد N163222