دادستان سنندج عنوان کرد

دست‌اندازی به اراضی ملی، معضلی جدی در کردستان

سیاسی

دادستان عمومی و انقلاب سنندج گفت: در راستای جلوگیری از تعدی به اراضی ملی باید از دو عنصر مهم پیشگیری و مقابله بهره گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب سنندج گفت: در راستای جلوگیری از تعدی به اراضی ملی باید از دو عنصر مهم پیشگیری و مقابله بهره گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کردستان، اکبر جوهری در جلسه بررسی ساخت و سازهای غیر مجاز شهرستان سنندج، اظهار کرد: دست اندازی به اراضی ملی معضلی جدی در کردستان است که در ایام نوروز تشدید می‌شود؛ بنابراین برای مقابله با آن باید در ایام نوروز نگاه پررنگ‌تری از سوی ارگان های زیربط صورت گیرد.

وی ورودی شهرها را نماد و ویترین هر شهر و فرهنگی معرفی کرد و گفت: نتیجه فعالیت و اقدامات شهرداری‌ها و مجموعه مدیریت شهری با توجه به ظاهر شهرها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب سنندج، دستگاه قضایی را بازوی توانمند دستگاه‌های اجرایی دانست و تصریح کرد: شهرداری در راستای پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز نقش حیاتی ایفا می‌کند.

وی، ورود به کالبد شهر را وظیفه اصلی و مهم شهرداری دانست و گفت: سایر ارگان‌ها نیز باید در راستای جلوگیری از دست‌اندازی افراد سودجو بر اراضی ملی و کالبد شهری، با این ارگان همکاری داشته باشند.

جوهری ساخت‌وسازهای غیرمجاز را یکی از معضلات اساسی نواحی منفصل شهری خواند و افزود: روستاهای اطراف سنندج به شکل ناموزونی رشد پیدا کرده اند که این امر معضلات زیادی را به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N163162