تاکیدبر وحدت مسؤولین دستگاه های مختلف و روحانیت در ضیافت شام آیت الله مهدوی کنی

اعضای مجلس خبرگان رهبری شامگاه سه شنبه در ضیافت شام آیت الله مهدوی کنی ریاست مجلس خبرگان رهبری حضور یافتند.

اعضای مجلس خبرگان رهبری شامگاه سه شنبه در ضیافت شام آیت الله مهدوی کنی ریاست مجلس خبرگان رهبری حضور یافتند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این جلسه حجت الإسلام و المسلمین کازرونی نخستین طی سخنانی درباره ساماندهی نطق‌های پیش از دستور نکاتی را برشمرد و خواهان ترتیب شرایطی شد تا تمامی اعضای مجلس خبرگان در طول دوره ، به تناوب مجال سخن داشته باشند.

آیت الله میر محمدی نیز با ذکر نکاتی، به بررسی روایت مقبوله عمر بن حنظله و تطبیق ولایت فقیه بر آن پرداخت و بر این اساس به اصل پنجم قانون اساسی اشاراتی داشت.

آیت الله قرشی نماینده استان آذربایجان غربی با توجه به خطبه 59 نهج البلاغه و شورش خوارج علیه امیر المومنین و نیز خبرهای غیبی حضرت علی دراین خطبه پیرامون سرنوشت این جماعت باغی مطالبی را بیان کرد.

همچنین آیت الله وافی نماینده مردم یزد در مجلس خبرگان با اشاره به مسائل اقتصادی از دولت خواست همانگونه که قول داده است درباره نگرانی خبرگان و دلسوزان پیرامون تورم و گرانی در سطح کشور اهتمام ویژه ای داشته باشد تا جلوی فشار مضاعف بر مردم گرفته شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مسأله فرهنگ و بروز برخی ناهنجاری‌ها در سطح جامعه پرداخت و در خصوص برگزاری جشنواره هایی که حریم احکام اسلامی در آنها رعایت نمی شود هشدار داد.

آیت الله طبرسی، عضو مجلس خبرگان و امام جمعه ساری نیز در تکمیل صحبت های حجت الإسلام و المسلمین کازرونی پرداختن به فقه سیاسی و تبیین مسائل پیرامون آن را از سوی خبرگان خواستار شد.

حجت الإسلام و المسلمین دیرباز، نماینده استان آذربایجان غربی در مجلس خبرگان هم مطالبی را درخصوص پرداختن مجلس خبرگان به مسائل جاری کشور و پیگیری آنها از سوی ایشان خواستار شد.

وی با اشاره به جایگاه این مجلس از نقش علما و روحانیون شیعه در طول ادوار گذشته وظیفه نمایندگان مجلس خبرگان رهبری را بسیار مهم و خطیر ارزیابی کرد و افزود:« داشتن عکس العمل صرفاً تدافعی نسبت به مسائل کشور مطلوب نخواهد بود.»

حجت الإسلام و المسلمین علی اسلامی دیگر عضو مجلس خبرگان نیز در این نشست با اشاره به مبارزه علیه افکار انحرافی در طول تاریخ از عصر پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) تا عصر حاضر استفاده از تجربه گذشتگان برای جلوگیری از ترویج فرهنگ مهاجم غربی و تفکرات منحرف را خواستار شد و افزود:« وظیفه و سهم نمایندگان مجلس خبرگان دراین زمینه دارای اهمیت فوق العاده ای است.»

آیت الله نورمفیدی نیز بر معرفی هرچه بیشتر مجلس خبرگان در سطح جامعه و برای مردم تأکید و تصریح کرد:« باید آگاهی توده مردم را نسبت به این مجلس مهم و نقش آن در نظام بالا برد؛ چرا که مردم باید بدانند این مجلس از جایگاه والایی برخوردار است که وظیفه تصمیم سازی در سطح کلان نظام را بر عهده دارد.»

آیت الله نعیم آبادی هم با اشاره به سخنان آیت الله مهدوی کنی، ریاست مجلس خبرگان رهبری در مورد پرهیز از اسراف در نهادها ، دوایر دولتی و عموم جامعه این مسأله را مطابق آموزه های دینی و دستورات اسلام عزیز دانست و پیشنهاد داد این امر هر چه سریعتر با بهترین شیوه در سطح کشور نهادینه شود.

حجت الإسلام و المسلمین نمازی عضو دیگر مجلس خبرگان بود که در جلسه ضیافت شام ریاست مجلس خبرگان نکاتی را بیان کرد. وی بر ارتباط بیشتر نمایندگان مجلس خبرگان و دولت برای حل برخی مشکلات کشور تأکید نمود.

حجت الإسلام و المسلمین عباسعلی سلیمانی عضو مجلس خبرگان و امام جمعه زاهدان نیز با اشاره به خلق حماسه سیاسی در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری از سوی مردم و مسئولین نظام ، برکات این حماسه را مدیون منویات رهبر معظم انقلاب دانست و افزود:« حضور پر شعور آحاد مردم از برادران شیعه و اهل سنت در راهپیمایی 22 بهمن امسال از نشانه ها و برکات این حماسه سیاسی می باشد.»

حجت الإسلام و المسلمین سید احمد خاتمی دیگر نماینده مجلس خبرگان رهبری نیز مطالبی را پیرامون وظایف مجلس خبرگان رهبری بیان کرد .

همچنین حجت الإسلام و المسلمین سید عبدالهادی حسینی شاهرودی نیز بر وحدت هر چه بیشتر بین مسؤولین و مردم برای پیشبرد اهداف نظام تأکید نمود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مقوله فرهنگ اشاره و بر رعایت قوانین و اجرای طرح حجاب و عفاف در جامعه و حرکت دولت و تمام دستگاههای دولتی از جمله وزارت ارشاد و آموزش عالی در راستای اجرای این طرح تأکید کرد.

آیت الله احمد بهشتی هم درباره برخی تهدیداتی که ممکن است جامعه را تهدید نماید سخنانی ایراد کرد. وی نسبت به برخی مسائل مربوط به بنیان خانواده ایرانی و خطراتی که آن را تهدید می کند هشدار داد. همچنین در خصوص بروز برخی ناهنجاریهای فرهنگی در سطح جامعه بویژه در بین جوانان را خطری جدی در مسیر فرهنگ دینی نظام اسلامی ارزیابی کرد.

در پایان این نشست که طبق روال اجلاس گذشته در حاشیه اجلاسیه برگزار می شود، آیت الله مهدوی کنی ریاست محترم مجلس خبرگان رهبری ، ضمن سخنانی بر وظیفه مجلس خبرگان رهبری تأکید نمود و افزود:« وجود این مجلس در ساختار نظام جمهوری اسلامی و تدبیر حضرت امام (ره) برای تشکیل این مجلس با عظمت در راستای تقویت جایگاه رهبری و پشتوانه قوی رهبری نظام است.»

ریاست مجلس خبرگان همچنین بر وحدت و همدلی هر چه بیشتر مسؤولین در دستگاه های مختلف و روحانیت تأکید نموده و از دولت محترم خواست با تعامل بیشتر با نمایندگان مردم در مجلس خبرگان رهبری از رهنمودهای دلسوزانه نمایندگان این مجلس برای پیشبرد بهتر اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده بیشتری نماید.

انتهای پیام

کد N163130