وزیر خارجه سابق کویت نامزد جانشینی اخضر ابراهیمی شد

محمد الصباح,کویت

تهران-ایرنا- شیخ ˈ محمد الصباح ˈ وزیر خارجه سابق کویت نامزد جانشینی ˈ اخضر ابراهیمی ˈ نماینده سازمان ملل برای حل بحران سوریه است.

پایگاه خبریˈرأی الیومˈ به نقل از شبکه الجدید لبنان با انتشار این خبر افزود که رسانه ها پیش از این نیز از تعیین شیخ محمد الصباح به عنوان جانشین ابراهیمی خبر داده بودند زیرا وی تاکنون نتوانسته است به نتیجه ملموسی در مورد بحران سوریه برسد.

شبکه ˈالمیادین ˈچند روز پیش به نقل از منابع آگاه اعلام کرد: اخضر ابراهیمی نماینده ویژه سازمان ملل واتحادیه عرب در سوریه قصد دارد تا پیش از پایان ماه جاری میلادی(مارس) از سمت خود استعفا دهد.

روز یکشنبه هم تلویزیون سوریه اعلام کرد:ˈمختار لمانیˈ از ادامه ماموریت خود در سوریه به عنوان نماینده اخضر ابراهیمی انصراف داد و اواخر ماه کنونی دمشق را ترک می کند.

اخضر ابراهیمی (متولد اول ژانویه 1934 میلادی) دیپلمات برجسته الجزایری و هم اکنون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب در امور سوریه است.

ابراهیمی بین سال های 1991 تا 1993 وزیر امور خارجه الجزایر بود و تاکنون چندین بار به عنوان نماینده ویژه سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب برای حل بحران ها در مناطق مختلف از جمله عراق، افغانستان، لبنان، سوریه، هائیتی و آفریقای جنوبی انتخاب شده است .

خاورم **2041**1446
کد N162800