در دیدار با هیاتی از پارلمان اردن؛

اسد: هدف طرح صلح کری، از بین بردن مساله فلسطین است

بشار اسد در دیدار با هیاتی از کمیسیون خارجه پارلمان اردن با بیان اینکه ملت سوریه به رغم وجود مشکلات و جنگ داخلی برای حفظ هویت ملی اردن تلاش می‌کنند، گفت: هدف طرح جان کری برای برقراری صلح میان اسرائیل و فلسطین از بین بردن مساله فلسطین است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در دیدار با هیاتی از کمیسیون خارجه پارلمان اردن به ریاست ناهض حتر، بر اهمیت هیات‌های مردمی که متشکل از نخبه‌ها و دانشمندان مختلف هستند و برای خلق جنبش‌های مردمی در کشورهای عربی تلاش می‌کنند، تاکید کرد و آن را مساله‌ای اساسی برای مقابله با خطرها و توطئه‌هایی که منطقه را هدف قرار داده، دانست.

وی تاکید کرد: ملت سوریه به رغم جنگ خصمانه‌ای که در معرض آن قرار دارند همواره در کنار اردن می‌ایستند و برای حفظ هویت ملی کشور اردن تلاش می‌کنند.

اسد بار دیگر مخالفت خود را طرح جان کری، وزیر خارجه آمریکا در خصوص برقراری صلح میان فلسطین ورژیم صهیونیستی اعلام و تاکید کرد که هدف این طرح تلاش برای به رسمیت شناختن اسرائیل به عنوان "کشور یهود" و از بین بردن مساله فلسطین است.

از سوی دیگر هیات پارلمان اردن پایداری سوریه را مساله‌ای اساسی برای شکست توطئه‌ای که کشورهای عربی با آن مواجهند دانسته و اعلام کرد: آنچه که ملت سوریه با آن مواجهند مقدمه‌ای برای محقق شدن طرح‌های کشورهای غربی در منطقه از جمله طرح کشور جایگزین برای فلسطینی‌ها و پایمال کردن حق بازگشت فلسطینی‌های آواره به سرزمینشان است.

اعضای این هیات همچنین تاکید کردند: یکی از اهداف کابینه اردن تمرکز افکار عمومی بر مساله مبارزه با تروریسم نه تنها در سوریه بلکه در کل منطقه است و ملت اردن هرگز نمی‌پذیرد که به هویت و ملت سوریه لطمه وارد شود.

انتهای پیام

کد N162778