دبیرکل سادا: توسعه کشور باید قانونمند باشد/مفاسد، اقتصاد کشور را بیمار کرده است

توسعه,دانشجويي,تشكل دانشجويي,دانشگاه آزاد اسلامي,مفاسد اقتصادي

دبیرکل سازمان انجمن‌های اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی (سادا) گفت: در هر حوزه‌ای اگر پیشرفت به طور قانونی و منظم نباشد، توسعه‌ای صورت نمی‌گیرد.

دبیرکل سازمان انجمن‌های اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی (سادا) گفت: در هر حوزه‌ای اگر پیشرفت به طور قانونی و منظم نباشد، توسعه‌ای صورت نمی‌گیرد.

حامد دلفاردی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: توسعه کشور نیازمند توسعه فردی است و لازمه توسعه فردی وجود زیرساخت‌های مناسب است. به طور مثال توسعه در حوزه علم نیازمند زیرساخت‌های علمی و آموزشی است.

وی ادامه داد: در واقع برای رسیدن به توسعه درست است که رعایت هنجارها و فرهنگ توسعه از طرف اشخاص جامعه ضروری است، اما نقش دولت و حاکمیت نیز برای وضع قوانین و ایجاد فرهنگ توسعه ضروری است.

این فعال دانشجویی با تاکید بر نقش فرهنگ‌سازی، خاطرنشان کرد: پیشرفت جوامع توسعه‌یافته مدیون نظم و قانون‌پذیری آن جامعه است. به طور مثال در مورد فرهنگ رانندگی اگر پیشرفتی صورت بگیرد، نیازمند وضع قوانین بازدارنده و همچنین منظم بودن مردم در برابر رعایت قوانین است. در فرهنگ‌سازی، نقش آموزش نیز پررنگ‌ و تاثیرگزار خواهد بود.

دلفاردی در ادامه گفت: صداوسیما در کشور ما یکی از مهم‌ترین پایه‌های فرهنگ‌گذاری است و باید در این زمینه به دولت و مردم کمک کند. این رسانه باید با برنامه‌های خود به مردم آموزش دهد که رسیدن به توسعه باید از مجراها و گذرگاه‌های قانونی باشد.

وی در ادامه به نقش مفاسد اقتصادی در جلوگیری از توسعه اشاره کرد و با بیان اینکه "وجود مفاسد اقتصادی، اقتصاد کشور را بیمار کرده است"، افزود: باید سریع با این مفاسد برخورد شود تا نظام اقتصادی سالم با سرعت بیشتری به سمت توسعه‌یافتگی حرکت کند؛ چراکه در حال حاضر آمارها، تورم، ورشکستگی سرمایه‌گذاران حاصل وجود مفاسد و ویژه‌خواران اقتصادی است.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه "مفاسد اقتصادی حاصل مدیریت ضعیف دولتی بوه است"، اظهار کرد: در مدت هشت سال گذشته چندین و چند فرمول اقتصادی در کشور استفاده شد که همه آن‌ها ناکام ماند. این شیوه مدیریت که بستر مناسبی برای رشد ویژه‌خواران شد، کشور را از مسیر توسعه منحرف کرد.

انتهای پیام

کد N162776