فیصل داود: شکست توطئه علیه سوریه مرهون حمایت ایران است/ رکن آبادی: حامیان تروریست ها نگران سیطره تکفیری ها بر منطقه هستند

سیاست خارجی

دبيركل جنبش مبارزه عربي لبنان با اشاره به شكست توطئه آمريكايي - صهيونيستي عليه سوريه اظهار داشت: اين شكست مرهون حمايت‌هاي قاطع و همه جانبه ايران از دولت سوريه بوده و اكنون دشمنان آخرين تلاش‌هاي خود را به كار بسته‌اند به اميد آنكه بتوانند برگه‌اي براي امتيازگيري در ميز مذاكره با دولت سوريه در اختيار داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، فيصل داود دبيركل جنبش مبارزه عربي لبنان با حضور در محل سفارت جمهوري اسلامي ايران در بيروت با غضنفر ركن‌آبادي سفير جمهوري اسلامي ايران در لبنان ديدار و در خصوص تحولات منطقه و روابط دوجانبه گفتگو كرد.

دبيركل جنبش مبارزه عربي لبنان در اين ديدار با اشاره به نقش محوري جمهوري اسلامي ايران در منطقه اظهار داشت: پيشرفت‌هاي جمهوري اسلامي ايران در زمينه‌هاي مختلف علمي و تكنولوژي مايه افتخار و عزت ماست. ايران ركن اساسي عزت و كرامت محور مقاومت در منطقه بوده و ما همواره در كنار جمهوري اسلامي ايران قرار داريم و به اين مسئله افتخار مي‌كنيم.

وي با اشاره به تلاش‌هاي جمهوري اسلامي ايران در حل مشكلات منطقه اظهار داشت: اين اقدامات نه فقط به نفع شيعيان بلكه خدمتي براي تمام ملت‌هاي منطقه اعم از شيعه و سني و مسلمان و مسيحي مي‌باشد.

فيصل داود با اشاره به شكست توطئه آمريكايي - صهيونيستي عليه سوريه اظهار داشت: اين شكست مرهون حمايت‌هاي قاطع و همه جانبه جمهوري اسلامي ايران از دولت سوريه بوده و اكنون دشمنان آخرين تلاش‌هاي خود را به كار بسته‌اند به اميد آنكه بتوانند برگه‌اي براي امتيازگيري در ميز مذاكره با دولت سوريه در اختيار داشته باشد.

غضنفر ركن‌آبادي سفير جمهوري اسلامي ايران در لبنان نيز در اين ملاقات ضمن تشريح آخرين تحولات منطقه و تحولات سوريه اظهار داشت: كشورهاي حامي گروه‌هاي تروريستي در سوريه، اكنون به سياست‌هاي اشتباه خود پي برده و نگران خطر سيطره گروه‌هاي تكفيري در منطقه هستند.