یک فعال دانشجویی: آموزش، مؤثرترین روش ایجاد فرهنگ توسعه است

توسعه,دانشجويي,تشكل دانشجويي

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی قم گفت: حاکمیت با سیاست‌گذاری‌های مناسب می‌تواند مردم و دولت را به سمت مسیر توسعه هدایت کند.

علیرضا محسنی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که به تازگی ابلاغ شده، مسایل کلانی مورد نظر قرار گرفته است که کشور را در مسیر توسعه قرار می‌دهد.

وی افزود: حلقه رابط بین تمام این سیاست‌گذاری‌ها، فرهنگی است که مردم و مسئولان را به اصلاح الگوی مصرف و ارتقاء سطح زندگی و الگوی زندگی تشویق می‌کند. در واقع فرهنگ‌سازی چیزی است که خود قابل اندازه‌گیری نیست اما در آمار و ارقام دیگر می‌توان مشاهده کرد.

این عال دانشجویی ادامه داد: آموزش‌هایی که از دوران کودکی تا دانشگاه در مورد فرهنگ توسعه داده می‌شود، مؤثرترین روش تولید فرهنگ در کشور است. دانش‌آموزان به جز این که خودشان متوجه فرهنگ درست می‌شوند، خانواده‌هایشان را نیز مطلع می‌کنند.

وی با اشاره به نقش تحریم‌ها در عقب افتادن روند توسعه‌یافتگی کشور گفت: کشور در یک مسیر درست توسعه قرار داشت اما تحریم‌ها تا حدودی آن را به تعویق انداخت و علت دوم عقب افتادن کشور از چشم‌انداز توسعه به خلاء موجود در قانون‌های کشور بازمی‌گردد.

محسنی ادامه داد: قانون‌شکنی و خلاء قانونی که در سال‌های ‌اخیر گریبانگیر کشور شد، مثل انحلال سازمان برنامه و بودجه و عملی نکردن قوانین، به کشور ضربه وارد کرد. اگر دولت بتواند از طریقی رویه داخلی خودش را اصلاح کند، می‌توان به دستیابی به توسعه امیدوار بود.

انتهای پیام

کد N162683