تحولات ونزوئلا/

درخواست صریح کاپریلس از سازمان ملل/ فراخوان رهبر مخالفان برای ادامه تظاهرات

آمریکا اروپا

درخواست صریح انریکه کاپریلس از سازمان ملل، فراخوان رهبر مخالفان برای ادامه تظاهرات ضد دولتی و حمایت مسکو از کاراکاس از جمله خبرهای مرتبط با ونزوئلا به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایتارتاس، در پی اظهارات الیاس خوآ وزیر خارجه ونزوئلا درباره نا آرامی ها در این کشور در کمیسیون حقوق بشر، انریکه کاپریلس رهبر حزب مخالف ونزوئلا از سازمان ملل خواست تا حق حرف زدن درباره حقایق را به مخالفان بدهد و به دروغ های دولت ونزوئلا توجه نکند.

انریکه کاپریلس همچنین با تاکید بر لزوم ادامه تظاهرات تا زمان تحقق مطالبات اپوزیسیون خواستار رسیدگی به بحران وخیم و هرج و مرج اقتصادی در ونزوئلا و نارضایتی های اجتماعی شد.

به نوشته رویترز، همچنین لئوپولد لوپز رهبر مخالفان ونزوئلا که از 18 فوریه (29 بهمن) به اتهام تحریک اعتراضات سراسری در بازداشت به سر می برد، خواستار ادامه تظاهرات ضد دولتی علیه نیکلاس مادورو رئیس جمهوری این کشور و استعفای مقامات ارشد ونزوئلا از جمله وزیر کشور به دلیل توسل به خشونت علیه معترضان شد.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در دیدار با همتای ونزوئلایی در ژنو، حمایت مسکو از کاراکاس را در تلاش برای حفظ ثبات آن کشور اعلام کرد.

رئیس جمهوری ونزوئلا از تلاش دشمنان برای شکست انقلاب مردمی این کشور خبر داده و گفته است: در جریان درگیری های اخیر بین معترضان و نیروهای پلیس که تا کنون به کشته شدن چندین نفر انجامیده، یک مزدور اهل خاورمیانه دستگیر شده است.

به گفته رئیس جمهوری ونزوئلا فرد دستگیر شده قصد داشته یک خودروی بمب گذاری شده را در کاراکاس منفجر کند. وی خطاب به مخالفان دولت پرسید: واکنش شما در قبال این خبر چیست؟ چه پاسخی برای این موضوع دارید؟

گفتنی است منتقدان رئیس جمهور 42 ساله ونزوئلا بر این باورند وضعیت وخیم اقتصادی، جنایات گسترده خیابانی، فساد و بیکاری علت اصلی اعتراضات اخیر در این کشور محسوب می شود. این در حالی است که موافقان دولت هم در حمایت از مادورو دست به تظاهرات زده اند.

خواندنی از سراسر وب