دیدار رییس کمیته قانون گذاری و قضایی مجلس کره‌جنوبی با رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس

پارک یان سانگ رییس کمیته قانون گذاری و قضایی مجلس کره‌جنوبی ظهر امروز با الهیار ملک‌شاهی رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، ملک‌شاهی در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و مثبت میان ایران و کره‌جنوبی نسبت به توسعه و گسترش این روابط به ویژه در بعد پارلمانی تاکید کرد.

ملک‌شاهی در ادامه با تشریح برخی مبانی نظام حقوقی جمهوری اسلامی گفت: در جمهوری اسلامی دموکراسی به نحو کاملی برقرار است و هرکدام از سه قوه مقننه، مجریه و قضایه در حوزه اختیارات و وظایف خود به نحو مستقل عمل می‌کنند.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی نیز به عنوان نهادی مهم و تاثیرگذار در جهت تصویب تصویب به سمت حمایت هرچه بیشتر از مردم حرکت می‌کند.

رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان از ایجاد کمیسیون مشترک حقوقی میان کمیسیون‌های قضایی مجلاس دو کشور جهت تبادل تجارب حقوقی و قضایی استقبال کرد.

پارک یان سانگ رییس کمیته قانون‌گذاری و قضایی مجلس جمهوری کره در ادامه این دیدار با اشاره به علاقه‌مندی مجلس کره نسبت به تبادل تجربیات حقوقی و قانون‌گذاری و آشنایی هرچه بیشتر پارلمان و نظام حقوقی جمهوری اسلامی گفت: کمیته قانونگذاری پارلمان کره‌جنوبی آمادگی بهره‌گیری از تجارب کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در زمینه‌های حقوقی و قانون‌گذاری را دارد.

وی در پایان با تشریح برخی ویژگی‌های نظام حقوقی کره‌جنوبی و با اشاره به تشابهات میان مجالس دو کشور استفاده از توانمندی‌های دو کشور به ویژه در زمینه‌های حقوقی و ایجاد کمیسیون مشترک حقوقی مورد تاکید قرار داد.

انتهای پیام

کد N162253