علی جنتی: نهضت انس با قرآن، نهضت در حال رشدی است

قرآن کريم,وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نهضت انس با قرآن، نهضت پویا و در حال رشدی است و امروزه بسیاری از خانواده‌های ایرانی خانواده‌ای قرآنی شده‌اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نهضت انس با قرآن، نهضت پویا و در حال رشدی است و امروزه بسیاری از خانواده‌های ایرانی خانواده‌ای قرآنی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان شرقی، علی جنتی در همایش بزرگ تجلیل از نخبگان قرآنی استان اظهار کرد: انس با قرآن در درون انسان رشد و روحش را تزکیه و پاکیزه می‌کند و بدون شک دل‌ها هم زنگار می‌بندند که تلاوت قرآن این زنگارها را صیقل می‌دهد.

وی افزود: سیر تکامل خوشنویسی و رسیدن به شیوه خط ریحان، ثلث و نسخ در پناه قرآن شکل گرفته و وجود قرآن مذهب و مطلا در موزه‌ها نمایش هنرهای قرآنی است.

جنتی با بیان این‌که «قرآن پرتویی از حسن ازلی پروردگار است و از هنگام نزول تاکنون هنرمندان و اندیشمندان را مبهوت خود ساخته است» ادامه داد: قرآن چراغ هدایت و طریق معرفت است و آنان که به دریای قرآن متصل شده‌اند راه یافتگان به مسیر حق و حقیقت‌اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: امروز در کشور ما به برکت رهبری‌های مقام عظمای ولایت و به همت جوانان، اندیشمندان و عالمان، نهضت انس با قرآن نهضت پویا و رو به رشدی است و بین جوانان رواج دارد.

وی گفت: وقتی قرآن به حافظه سپرده شد تدبر در قرآن و عمل به آموزه‌های آن نتیجه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در حاکمیت اسلامی یکی از برنامه‌های اصلی مسئولان فرهنگی باید ترویج و تلاوت و فهم و حفظ قرآن باشد.

جنتی با اشاره به این‌که «قرآن علاوه بر باطن در ظاهر خود هم دارای زیبایی‌های چشم نوازی است» گفت: قرآن در ظاهر خود هم هزار زیبایی نهفته دارد و هنر این سرزمین زمانی بالیدن گرفت که با قرآن عجین شد و هنرمندان بسیاری در طریق قرآن آرایی پرورش یافتند.

در پایان این همایش از فعالان قرآنی، پیشکسوتان و برگزیدگان مسابقات قرآنی استان تجلیل شد.

انتهای پیام

کد N162181