در دیدار رییس کمیسیون قانونگذاری و قضایی مجلس کره،

ابوترابی‌فرد: تکثیر سلاح‌های هسته‌ای موجب بر هم زدن صلح جهانی است

سیاسی

پارک یانگ سان رییس کمیسیون قانونگذاری و قضایی مجلس جمهوری کره ظهر امروز (سه‌شنبه) 1392/12/13 با سیدمحمدحسن ابوترابی نایب رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ابوترابی‌فرد در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط رو به رشد ایران و جمهوری کره و با بیان اینکه در سال‌های اخیر روابط دو کشور روابط پایدار و باثباتی بوده است، ابراز امیدواری کرد در سایه اقتدار اجتماعی، سیاسی دو کشور، پیشینه مثبت ارتباطات دو ملت و اهتمام جدی مقامات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کره در سال‌های آتی شاهد ارتقای جدی مناسبات فیمابین باشیم.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی یکی از حوزه اساسی همکاری دو کشور در سال‌های آینده را عرصه انرژی دانست و گفت: مساله امنیت انرژی مساله بسیار مهمی است که جمهوری اسلامی ایران در این حوزه دارای ایده می‌باشد.

وی افزود: سیاست اصولی ایران در عرصه انرژی ایجاد زمینه‌های دسترسی کشورهای نیازمند به انرژی و رسیدن به سیاست واحد برای ایجاد امنیت در این حوزه می‌باشد.

ابوترابی‌فرد در ادامه با اشاره به پرونده هسته‌ای کشورمان از سیاست‌های دوگانه قدرت‌های جهانی در زمینه استفاده از انرژی هسته‌ای انتقاد کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران معتقد به خلع سلاح هسته‌ای است و افزایش و تکثیر سلاح‌های هسته‌ای را موجب افزایش ناامنی و بر هم زدن صلح جهانی می‌داند.

خانم پارک یانگ سان رییس کمیسیون قانونگذاری و قضایی مجلس کره نیز در این دیدار ابراز امیدواری کرد با پایان هر چه سریعتر تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران سطح مراودات تجاری و اقتصادی دو کشور از افزایش چشمگیری برخوردار گردد.

وی افزود: ‌ملاقات مقامات دو کشور و افزایش رایزنی‌های دو کشور در سطوح پارلمانی و اجرایی در ارتقای مناسبات دو کشور نقش بسزایی خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N162121