جهانگیری: سند راهبرد ملی انرژی با نگاه بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تدوین شود

معاون اول رييس جمهور,اسحاق جهانگيري

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه موضوعات مهم و پراهمیتی در سیاستهای اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب در خصوص انرژی و بخصوص نفت گنجانده شده، بر لزوم تدوین سند راهبرد ملی انرژی کشور با نگاه جامع بر این سیاست‌ها تاکید کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ اسحاق جهانگیری ظهر امروز (سه شنبه) در جلسه شورایعالی انرژی، با اشاره به چالش‌های جدی موجود در بخش انرژی، از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور خواست این چالش ها را احصاء و راهبردهای کلان را متناسب با آن تدوین نمایند.

در این جلسه که وزرای نفت، نیرو، اموراقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران و معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست نیز حضور داشتند ضمن مرور آیین نامه اجرایی تشکیل شورایعالی انرژی، در خصوص نحوه تشکیل و اداره جلسات شورا بحث و تصمیم گیری شد.

در این نشست همچنین گزارشی از وضعیت موجود کشور در بخش انرژی ارائه و چالش ها و تنگناهای موجود در این بخش مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در پایان این جلسه مقرر شد معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور ضمن بازبینی پیش نویس سند راهبرد ملی انرژی کشور، نظرات و دیدگاه‌های پیشنهادی دستگاههای مرتبط را بررسی و پس از اعمال تغییرات لازم، پیش نویس نهایی را در جلسه آتی شورا ارائه کند.

انتهای پیام

کد N162120