جهانگیری:

عدم اجرای برخی از طرح‌های کلان ملی بررسی شود

دولت

لازم است معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور پیش از نهایی و تصویب شدن طرح‌ها، بررسی‌های لازم را انجام دهد تا به هنگام درخواست منابع و اعتبار مورد نیاز اجرای آن‌ها، مشکل و مانعی ایجاد نشود.

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: باید بررسی دقیقی صورت گیرد که به چه علت منابع مورد نیاز برخی از طرح‌های کلان ملی تأمین نشده و طرح‌ها به مرحله اجرا نرسیده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد.

معاون اول رییس‌جمهور با اشاره به گزارش دبیرخانه شورای عالی علوم، ‌ تحقیقات و فناوری (عتف) از آخرین وضعیت طرح‌های کلان ملی مصوب شورا، بر لزوم آسیب‌شناسی و بررسی دلایل عدم اجرای برخی طرح‌ها تأکید کرد و گفت: باید بررسی دقیقی صورت گیرد که به چه علت منابع مورد نیاز طرح‌های مصوب تأمین نشده و طرح‌ها به مرحله اجرا نرسیده‌اند.

اسحاق جهانگیری اظهار داشت: طرح‌هایی باید در شورا به تصویب برسند که از شرایط و ویژگی‌های خاصی برخوردار بوده و از نظر درجه اهمیت برای کشور، دارای اولویت باشند تا برای تأمین اعتبار با محدودیت مواجه نگردند.

معاون اول رییس‌جمهور همچنین دریافت نظرات کار‌شناسی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور قبل از تصویب طرح‌های پیشنهادی را امری ضروری و مهم دانست و افزود: لازم است معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور پیش از نهایی و تصویب شدن طرح‌ها، بررسی‌های لازم را انجام دهد تا به هنگام درخواست منابع و اعتبار مورد نیاز اجرای آن‌ها، مشکل و مانعی ایجاد نشود.

در این جلسه که علاوه بر رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، وزرای علوم، ‌تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات، نیرو، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و معاون علمی و فناوری رییس جمهور، برخی روسای دانشگاه‌ها و فرهنگستان‌ها نیز حضور داشتند، گزارشی از آخرین وضعیت اجرای قانون حمایت از تأسیس موسسات و شرکت‌های دانش‌بنیان و تجاری‌سازی اختراعات و نوآوری‌ها ارائه شد.

دبیرکل شورای عالی عتف نیز در این نشست ضمن بیان توضیحاتی پیرامون تاریخچه، سوابق و ساختار شورا، گزارشی درخصوص آخرین وضعیت طرح‌های کلان ملی مصوب شورای عالی عتف و تصویب سیاست‌ها و راهکارهای لازم برای تقویت و تداوم طرح‌ها ارائه کرد.

دلایل عدم اجرای برخی طرح‌ها از موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و پس از ارائه نظرات و پیشنهادات مختلف، تصمیماتی جهت رفع موانع پیش روی اجرای طرح‌های مصوب شورای عتف اتخاذ گردید.

کد N161753