صهیونیست ها با اذان مساجد بیت المقدس هم مشکل دارند

اذان

تهران - ایرنا - مقام های رژیم صهیونیستی نه تنها با فلسطینی ها بلکه با اذان مساجد بیت المقدس هم مشکل دارند.

شبکه المیادین روز سه شنبه اعلام کرد: لزوم کم شدن صدای اذان در مساجد بیت المقدس اشغالی، جدیدترین اقدام شهرداری بیت المقدس برای آزار و اذیت فلسطینی ها و ایجاد محدودیت های بیشتر برای آنان است. شهرداری بیت المقدس اعلام کرد صدای اذان ناراحت کننده و ناهنجار است. کاستن از صدای اذان مساجد در این شهر مقدس باید طی چند ماه آینده اجرا شود.

خبرنگار المیادین در بیت المقدس گفت: اذان که دعوت کننده مسلمانان به نماز است، از سوی شهرداری بیت المقدس ناراحت کننده و ناهنجار توصیف شد. شهرداری بیت المقدس اعلام کرد طی چند ماه آینده مساجد این شهر باید هنگام اذان صدای آن را کم کنند.

مسئول کمیته محیط زیست شهرداری بیت المقدس ادعا کرد صدای اذان خواب شهرک نشینان را آشفته می کند. این در حالی است که ساکنان بیت المقدس می گویند ناراحت کننده ترین صدا، صدای بولدوزرهای اشغالگران است هنگامی که خانه های مردم را خراب می کنند.

شهرداری بیت المقدس 200 هزار شیکل(واحد پول رژیم صهیونیستی) برای اجرای طرحی اختصاص داده که قدرت صدای بلندگوهای 200 مسجد این شهر را بسنجد. اگر صدای اذان از بلندگو بالاتر از حد مورد نظر اسرائیلی ها باشد، از طریق یک دستگاه جایگزین صدای اذان کم می شود یا بلندگوهای مساجد به سوی مرکز محله های فلسطینی نشین برگردانده می شود.

این اولین بار نیست که اذان به دستاویزی برای راستگرایان افراطی اسرائیل برای اجرای زیاده خواهی هایشان تبدیل می شود اما این بار دشمنی صهیونیست ها با اذان همزمان با تشدید تحرکات سیاسی صهیونیست ها و تهدید فزاینده مقدسات اسلامی و در راس آنها مسجد الاقصی صورت می گیرد.

خاورم 1491**1856
کد N161720