احمدی‌ نژاد و لامپ‌ های اضافه زیر تیغ انتقاد

محمود احمدی‌نژاد

صبح امروز پانزدهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری آغاز شد که افتتاحیه این اجلاس با حاشیه های جالبی همراه بود.به گزارش آفتاب به نقل از خبرگزاری مهر  صبح امروز پانزدهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری آغاز شد که افتتاحیه این اجلاس با حاشیه های جالبی همراه بود.
   

*خبرنگاران و عکاسانی که از صبح زود در محل اجلاس حاضر بودند صبحانه طلبگی را با نون و پنیر و خرما صرف کردند و در انتظار آغاز رسمی مراسم خبرگان رهبری بودند. در زمان صرف صبحانه در این فکر بودم که آیا روحانی در قامت رئیس جمهور و عضو مجلس خبرگان فرصت حضور در این اجلاس را پیدا می کند یا نه؟ که بیسیم یکی از ماوران حفاظت با صدا بلند پیج کرد" اقای روحانی تشریف آوردن" و جمله بعدیش این بود که  "همه خبرنگارا اومدن؟"
   

*خودروی علما و اعضای مجلس خبرگان یکی پس از دیگری به محل اجلاس می رسید، برخی خودروها اجازه ورود به محل را داشتن اما برخی مجبور بودند که سرنشینان خود را پیاده راهی محل اجلاس کنند. هرچند که دلیل این تفاوت مشخص نبود.
   

*روی در ورودی پلاکاردی نصب بود که نوشته آن حسابی به چشم می آمد: «مقدم مبارک آیات عظام، علمای اعلام، حجج اسلام اعضای محترم مجلس خبرگان رهبری را گرامی می داریم.»
   

*مثل سال‌های قبل خبرنگاران و عکاسان پشت در ورودی اجلاس دوربین به دست صف کشیده بودن تا به محض باز شدن در صحنه ها رو شکار کنن. اما ازدحام انقدر زیاد بود که به محض باز شدن در سر و صدای خبرنگاران که می خواستند از یکدگیر پیشی بگیرند سکوت اجلاس را به هم زد و توجه همه اعضا به جمع خبرنگاران جلب کرد.
   

*پس از سالها که آیت الله هاشمی به طور همزمان در مجلس خبرنگان و جایگاه ریاست جمهوری حضور داشت، دوباره رئیس جمهور یکی از اعضای خبرنگان محسوب می شود. پس طبیعی است که اولین سوژه عکاسان حضور روحانی در اجلاس باشد و عدم ثبت لحظه ورود روحانی حسرت عکاسان در این مراسم بود.
   

*حضور حسین فریدون برادر و رئیس دفتر رئیس جمهور در اجلاس و نشستن وی بر روی یکی از صندلی ها در کنار اعضای خبرگان یکی دیگر از حاشیه ها و سوژه های عکاسی خبرنگاران بود.
   

*با توجه به اتفاقات اخیر سیاسی در کشور همنشینی آیت الله جنتی و مصباح یزدی و همچنین حضور حجت الاسلام علوی وزیر اطلاعات در کنار حجت الاسلام کازرونی برای عکاسان مفهوم متفاوتی داشت.
   

*عکاس ها منتظر حضور هاشمی بودند و زمزمه هایی در بین خبرنگاران شنیده می شد که شاید هاشمی در این اجلاس حضور پیدا نکند. پازدهیم اجلاس خبرگان رهبری با قرائت قران و به ریاست آیت الله مهدوی کنی آغاز شد و در حین قرائت قرآن آیت الله هاشمی وارد اجلاس شد. بر خی اعضا به احترام هاشمی بلند شدند و برخی هم به احترام قرآن بلند نشدند. یک از اعضای خبرگان که در ردیف اول کنار حسن روحانی نشسته بود از جایش بلند شد و صندلی خود را به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام داد و هاشمی کنار روحانی نشست.
   

*اما برخلاف آیت الله هاشمی؛ آیت الله آملی رئیس قوه قضائیه و ایت الله کعبی که در پشت در منتظر پایان قرائت قرآن بودند با اتمام قرائت قرآن وارد سالن اجلاس شدند.
   

*آیت الله مهدوی کنی در سخنرانی ابتدایی اجلاس به موضوعات مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی اشاره کرد و برای مسئولان جمهوری اسلامی ایران دعا کرد که در انجام وظایف خود موفق باشند. او این را هم گفت: که دعای علما در حق دیگران موثر است.
   
*رئیس مجلس خبرگان رهبری که در بخشی از صحبتهایش به اصراف در منابع انرژی اشاره کرده بود گفت: دیروز در یکی از روزنامه ها خواندم که مصرف انرژی ایران بیشتر از کشور چن با ان جمعیت زیاد است. او به اصراف در روشنایی و روشن بودن لامپ های زیاد در جلسه خبرگان هم اشاره کرد و نسبت به این موضوع انتقاد کرد.
   
*آیت الله مهدوی همچنین به سبک زندگی اسلامی و ساده زیستی مسئولان که مورد تاکید مقام معظم رهبری است اشاره کرد و گفت: زمانی که آیت الله هاشمی رئیس مجلس بود غذا نان و پنیر می خورد؛ من این موضوع را در کتاب ایشان خواندم، اما برخی مردم می گفتند مگر می شود رئیس مجلس نان و پنیر بخورد؟
   

*رئیس مجلس خبرگان رهبری در بخشی از صحبت های خود به انتقاد از احمدی نژاد پرداخت و به حفظ حریم ارزش ها توسط مسئولان اشاره کرد و گفت: من به رئیس جمهور قبلی در خصوص گشت ارشاد تذکر دادم. ایشان گشت ارشاد را قبول نداشت اما من به وی گفتم اگر شما این موضوع را اجرا نمی کنید و حتی اگر قبول هم ندارید دیگر به صورت علنی این مطبی را نگویید تا دیگرا سو استفاده نکنند.
   

*در حین صحبت های آیت الله مهدوی دیالوگ خبرنگاران تصویری آن هم با صدای بلند گاها توجه اعضای خبرگان را به جایگاه خبرنگاران جلب می کرد.
   

*بعد از پایان صحت های آیت الله مهدوی؛ آیت الله دری نجف آبادی عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان با اعلام اینکه از این به بعد جلسه خبرگان محرمانه است از خبرنگاران خواست که جلسه را ترک کنند.
   

*دری نجف آبادی از حسن نمازی که در کنار فریدون نشسته بود به عنوان اولین ناطق خبرگان دعوت کرد تا نطق خودش را قرائت کند. بعد از اینکه نمازی از کنار فریدن بلند شد تا به جایگاه برود، علوی وزیر اطلاعات از فرصت استفاده کرده و در کنار فریدون نشست تا دقایقی را مشغول گپ و گفت با رئیس دفتر رئیس جمهور باشد.
کد N161627