سفر ظریف به ژاپن و اندونزی

ژاپن,ایران و ژاپن,ظریف,محمدجواد ظریف,اندونزی,ایران و اندونزی,سیاست‌خارجی

همشهری آنلاین: سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اعلام کرد: دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، به دعوت فومیو کیشیدا وزیر امور خارجه ژاپن، طی روزهای ۱۳ و ۱۴ اسفند ماه جاری از این کشور دیدار خواهد کرد.

ایران > سیاست‌خارجی- همشهری آنلاین:
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اعلام کرد: دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، به دعوت فومیو کیشیدا وزیر امور خارجه ژاپن، طی روزهای ۱۳ و ۱۴ اسفند ماه جاری از این کشور دیدار خواهد کرد.

وی اظهار داشت: این سفر در راستای توسعه مناسبات میان جمهوری اسلامی ایران و ژاپن انجام خواهد شد و دکتر ظریف در مدت حضور خود در ژاپن ، با همتای ژاپنی و دیگر مقامات این کشور گفتگو و تبادل نظر خواهد نمود.

افخم افزود: دکتر ظریف همچنین به دعوت محمد مارتی ناتالگاوا وزیر امور خارجه اندونزی ، در روزهای 15 و 16 اسفند به این کشور سفر نموده و با همتای اندونزیایی و نیز آقای سوسیلو یودیونو رئیس جمهور این کشور دیدار خواهد کرد.

مسائل مرتبط با روابط دوجانبه در زمینه های سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی و همچنین تحولات مهم منطقه ای و بین المللی ، از جمله موضوعات مورد بحث و تبادل نظر در دیدارهای دکتر ظریف با مقامات کشورهای ژاپن و اندنزی خواهند بود.